Ціни нестримно зростають

Набагато вагоміші за політичні проблеми здатні розхитати настрої українців. Нестримний ріст цін помітно вже неозброєним оком.

Продавці на ринках скаржаться, що ледве не щотижня змушені міняти цінники для харчових продуктів. Роздрібні ціни стрімко зростають. Споживач іще не бунтує, але й ігнорувати вже не може. Фахівці підтверджують пояснення уряду, що зростання пов'язане, насамперед, з невисоким урожаєм нинішнього року, передусім зернових культур та соняшника. Це вплинуло на ціну більшості основних продуктів споживання: хліба, м'яса, молока, яєць та овочів.

Більшість зерна використовується не для випікання хліба, а саме для відгодівлі худоби або курей. Відповідно, якщо менший врожай, то зростають ціни на фуражне зерно та автоматично – витрати як м'ясної галузі, так і молочної.

Від початку року сукупний індекс цін в Україні зріс на 6 відсотків, а індекс цін на продовольчі товари піднявся більше ніж на 9%. Передвиборчі очікування населення не вплинули на економіку країни, хоча одним із факторів підвищення цін є збільшення урядом заробітної платні.

До підвищення цін спонукають і процеси у світовій економіці. Харчі об'єктивно дорожчають по всіх континентах. Причиною такого стрімкого зростання цін на продукти харчування це є, по-перше, збільшення населення планети, тобто збільшення попиту; по-друге, попит на біопаливо, яке зараз дуже популярне, а скажімо зерно і олійні культури використовуються для виробництва біоетанолу та олійні культури - біодизелю.

У часи глобалізації важко знайти країну, економіка якої існувала б автономно від решти світу. Однак не слід перебільшувати вплив світових тенденцій на повсякденний добробут українців. Впродовж останніх 5 років вартість базового споживчого кошика продуктів харчування в світі виросла приблизно в півтора рази, в той час як в Україні - на тисячі процентів.

Уряд має не так багато ринкових важелів для регулювання цін. Важелі адміністративні можуть спричинити ще гірші наслідки. Фахівці стверджують, що збільшення інфляції хоча й уповільниться до кінця року, однак залишиться більшим навіть від песимістичних урядових прогнозів.

ВідеоЦіни нестримно ростуть!

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: