Цистерни з фосфором належали голландцям

Цистерни з фосфором є власністю голландської фірми, проте їх повезуть до Казахстану.

Нестор Шуфрич розмовляє з мешканцями регіону, що постраждав від "фосфорної" катастрофи
УНІАН
Нестор Шуфрич підтвердив інформацію, яку раніше оприлюднив директор заводу "Казфосфат" Леонід Франгуліді.

Цистерни з фосфором є власністю голландської фірми, проте їх повезуть до Казахстану. 

Як повідомляє УНІАН з посиланням на Міністерство України з питань надзвичайних ситуацій, про це сьогодні заявив міністр з питань надзвичайних ситуацій Нестор Шуфрич, відповідаючи на запитання журналістів щодо заяви директора казахського заводу "Казфосфат” Леоніда Франгуліді про те, що фосфор уже не є власністю казахської сторони. 

За словами Нестора Шуфрича, вчора під час обговорення питання відправки вантажу до Казахстану з’ясувалося, що вантаж фактично вже належить голландській фірмі, яка везла його до Польщі. “Потрібно було врегулювати право власності для необхідності подальшого перевезення вантажу до Казахстану. За інформацією керівництва “Укрзалізниці”, це питання врегульовано”, - зауважив він. 

Міністр повідомив, що сьогодні оформлюють документально всі погодження з фактичним власником товару - голландською компанією - щодо повернення вказаних цистерн до Казахстану. “Мова іде про повернення права власності казахській стороні на вантаж, який отримала голландська компанія на російсько-казахському кордоні”, - уточнив Нестор Шуфрич. 

Роботи з підйому цистерн
Цистерни з фосфором насправді належать не казахській, а голландській фірмі.

За його словами, товар застраховано, тож сьогодні проблема полягає лише в оформленні документів. 

Шуфрич також зауважив, що за інформацією, наданою, серед інших, “Укрзалізницею”, за сприяння посла Росії в Україні Віктора Чорномирдіна створено умови для забезпечення транзиту вказаного вантажу територією Росії. Росія підтримала саме таке рішення ще декілька днів тому, і, коли розробляли концепцію, яким чином перевозити цистерни, ця країна запропонувала завантаження цистерн у напіввагони, сказав міністр. 

“Зараз сторони об’єднуються заради того, щоб допомогти Україні вирішити це питання” – підсумував Нестор Шуфрич.
Раніше в інтерв`ю одному з українських видань директор заводу ”Казфосфат” Леонід Франгуліді заявив, що цистерни з фосфором немає сенсу повертати до Казахстану, адже концерн ”Казфосфат” уже не є власником вантажу. 

За його словами, на час аварії резервуари вже були власністю польських покупців, тому завод-виробник навряд чи може чимось допомогти у цій ситуації. 

Крім того, Леонід Франгуліді висловив сумнів, що Росія дозволить транзит через свою територію пошкоджених цистерн.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: