Цієї весни рівень води в Дніпрі буде найвищим за 15 років

Незважаючи на те, що цього року рівень води в Дніпрі встановить 15-річний рекорд, більшій частині районів Києва серйозне підтоплення не загрожує.

Рівень води в Дніпрі під час весняного паводку буде найвищим за останні 15 років. В той же час, він не буде настільки значним, які під час останніх серйозних повеней у Києві.

Про це заявив завідувач відділом математичного моделювання навколишнього середовища Інституту проблем математичних машин і систем Національної академії наук Марк Железняк. За його словами, паводок в 2010 році складе 7 тисяч кубометрів на секунду, тоді як в попередні роки цей обсяг складав 5 тисяч кубометрів на секунду.

Науковець, втім, наголосив, що хоча рівень води в Дніпрі в 2010 році буде суттєвим, він буде значно нижчим, ніж під час крупних паводків 1979 році, коли додатковий обсяг води складав 10 тисяч кубометрів на секунду.

За словами Железняка, рівень води біля Києва буде на 1,2 метра нижчим, ніж у 1979 році. "Хоч рівень води в Дніпрі біля Києва буде достатньо високим, але він буде значно нижчий, ніж в попередні паводки", - сказав він.

Науковець також зазначив, що повінь не загрожує району Русанівських садів, оскільки рівень води тут буде нижчий, ніж в ході підтоплень в 1979 році. Втім, підтоплення загрожує частині Труханова острова в районі Гідропарку. Також можливі підтоплення в районі Корчуватого. Не загрожує підтоплення вулиці Набережно-Хрещатицькій, районам Бортничів, Оболоні і Позняків.

Також науковець спростував чутки про те, що до Києва може поступити вода із заражених територій біля Чорнобиля.

Нагадаємо, раніше повідомлялося що весняна повінь в Україні може стати найбільшою за останні 30 років через велику кількість опадів, що випали взимку. Зокрема, влада Києва вже почала готувати плани евакуації населення на випадок сильного паводку.

За попередніим прогнозами, у Києві підтоплення загрожує Дарницькому, Дніпровському, Деснянському та Подільському районам.

Крім столиці, паводки також загрожують й іншим регіонам України на заході, півдні та у центрі. Вже зараз житлові будинки та дороги підтоплені в кількох областях, зокрема Волинській, Миколаївській, Дніпропетровській, Луганській і Херсонській.

Читайте також:

Влада Києва готує плани евакуації населення через повінь

Сховищам Нацбанку загрожує підтоплення через повінь

Чутки про повінь спровокували ажіотажний попит на гуму

ВідеоРівень води в Дніпрі буде найвищим за 15 років

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: