БЮТ готовий перервати розслідування законності продажу "Інтера"

Один із членів комісії повідомив, що рішення глави ТСК продиктоване побоюванням БЮТ налаштувати проти себе телеканал в передвиборчий період.

Заступник голови фракції БЮТ Андрій Портнов - голова ТСК з питань розслідування обставин смерті народного депутата IV скликання Ігоря Плужникова і заволодіння невідомими особами акціями телеканалу "Інтер", що йому належали - учора заявив, що буде ініціювати припинення діяльності ТСК.

"Ми вирішили, що не потрібно в період виборчої кампанії створювати умови для політичного тиску на журналістів і телеканал. Це питання (закінчення розслідування. –Ред.) можна відкласти на післявиборчий період", - сказав вчора Портнов.

За його словами, надалі з'ясуванням обставин передачі акцій Ігоря Плужникова іншим особам повинна займатися Генпрокуратура, а "парламентський контроль для цього не потрібен".

Як відомо, головний акціонер телеканалу "Інтер" (володів 71% акцій "Української незалежної телекорпорації", співзасновника каналу) Ігор Плужников помер 22 червня 2005 року в Німеччині від гострого інфекційного гепатиту. Незадовго до його смерті з'явилася інформація про можливий продаж телеканалу бізнесменові Костянтину Григоришину, але вже восени 2005 року про покупку 61% акцій "Інтера" за 250 млн заявив нинішній заступник голови СБУ Валерій Хорошковський, у той час віце-президент російського "Евразхолдингу". Навесні 2009 року після низки сюжетів в ефірі телеканалу з жорсткою критикою прем'єра фракція БЮТ ініціювала створення ТСК з питань розслідування обставин заволодіння акціями "Інтера". 19 травня за створення ТСК проголосували 194 депутати.

У Партії регіонів, представники якої критикували БЮТ за спробу вплинути на діяльність журналістів "Інтера", досі упевнені, що для створення ТСК не було ніяких підстав. "У фракції БЮТ нарешті зрозуміли, що з цієї акції зі створенням комісії вийде один великий пшик, тому що вони нічого не знайшли і ті заяви, які були зроблені Андрієм Портновим (про незаконне привласнення акцій" Інтера" – Ред.), не мають під собою ніяких підстав. Таким чином, вони вирішили зіскочити з цієї теми ", - заявив голова парламентського комітету з питань свободи слова та інформації Ганна Герман (Партія регіонів), яка є заступником пана Портнова в комісії.

Втім, за твердженням Андрія Портнова, представники Партії регіонів повністю проігнорували роботу ТСК. "Комісія збиралася лише одного разу. Але на засідання не з'явилися члени Партії регіонів. Був мінімальний кворум - 6 чоловік з 11. Комісія делегувала голові ТСК ряд повноважень, що вилилося в 90 запитів в різні органи", - розповів пан Портнов.

Тим часом один із членів комісії на умовах анонімності повідомив, що рішення глави ТСК продиктоване побоюванням БЮТ налаштувати проти себе телеканал в передвиборчий період. "Ми отримали дані і про фальсифікацію експертиз, і про те, що збори акціонерів телеканалу проводилися не в ті дні, які вказані в протоколах зборів. Очевидно, у БЮТ побоюються, що у разі продовження діяльності ТСК їх опоненти будуть, наприклад, гарантувати менеджерам і журналістам "Інтера" захист від БЮТ, тим самим підпорядковуючи собі колектив ", - вважає співрозмовник.

Ще один член комісії - народний депутат Юрій Кармазін ("Наша Україна-Народна самооборона") - вважає, що заява Андрія Портнова - свого роду запрошення журналістів телеканалу до пошуку компромісу з політичною силою прем'єра.

Читайте також:

Фірташу загрожує кримінальне переслідування через "Інтер"

Комісія ВР підтвердила фальсифікацію під час продажу "Інтера"

Рада почала розслідування законності продажу "Інтера"

Мін'юст: доказів незаконного продажу "Інтера" не існує

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: