ТСК: Особистий інтерес зробив Тимошенко залежною у підписанні газових контрактів

Згідно з висновками тимчасової слідчої комісії, Тимошенко з власної зацікавленості погодилася з ціною в 450 дол./1 тис. куб м російського газу.

У четвер, 16 червня, Верховна рада затвердила попередній звіт Тимчасової слідчої комісії (ТСК) з питань розслідування обставин підписання газових угод між НАК "Нафтогаз України" та ВАТ "Газпром" 2009 р.

У звіті наводяться докази того, що екс-прем'єр-міністр Юлія Тимошенко саме з особистої зацікавленості погодилася з ціною в 450 дол./1 тис. куб м російського газу.
Відповідний проект постанови № 8677 від 15.06.2011 р. підтримали 241 народних депутатів.

"Тимошенко Ю.В. не мала права одноособово видавати Директиви з будь-якого питання, оскільки таке право не передбачено Конституцією та законами України...", - йдеться у звіті ТСК.

"Прем'єр-міністр Тимошенко Ю.В. одноособово, перевищивши владу і службові повноваження, втрутилась у ведення переговорів між НАК "Нафтогаз України" та ВАТ "Газпром" про купівлю-продаж і транспортування газу, надавши "Директиви", зміст яких зруйнував досягнуті раніше міжурядові домовленості".

"Дискримінаційна неринкова, політична базова ціна 450 дол. США за 1000 куб. м газу у формулі ціни на закупівлю газу була встановлена на підставі особистих домовленостей прем'єр-міністрів України і Російської Федерації Тимошенко Ю.В. і Путіна В.В. 17 січня 2009 року", - йдеться у висновку ТСК.

Крім того, парламентарі продовжили роботу ТСК для з'ясування всіх обставин виникнення заборгованості Промислово-фінансової Корпорації "Єдині Енергетичні Системи України" перед Міністерством оборони Російської Федерації та перед ВАТ "Газпром", а також обставин проведення переговорів, погодження умов і підписання контракту купівлі-продажу природного газу в 2009-2019 роках та контракту про обсяги та умови транзиту природного газу через територію України між НАК "Нафтогаз України" та ВАТ "Газпром" від 19 січня 2009 р. на предмет наявності ознак державної зради в діях колишнього прем'єр-міністра Юлії Тимошенко.

Нагадаємо, 17 березня ВР створила ТСК щодо газових угод між "Нафтогазом" та "Газпромом".

Читайте також:

У ПР за заяву про "хохлівську владу" Ющенка назвали хамом

Росія не збирається переглядати газові контракти з Україною

Росія погодилась переглянути газові контракти

Справу Тимошенко можуть передати до суду найближчим часом

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: