ТСН отримала матеріали справи проти гвардійця Марківа, за якими його намагаються ув'язнити в Італії

Суд над українцем перенесли на невизначений термін.

Італійські обвинувачення бійця Нацгвардії Віталія Марківа базуються на свідченнях двох журналістів, які нібито спілкувалися з бійцем після загибелі фотографа Андреа Роккеллі, у смерті якого власне й звинувачують українця. Інших доказів у справі немає, про це свідчать матеріали справи проти Марківа, які отримала ТСН.

При цьому українського бійця вперто називають "добровольцем", а надто "волонтером, який став командиром", хоча Марків офіційно перебуває у лавах Національної гвардії України. Ще одна італійська журналістка, зазначена у матеріалах проти українця, каже, що "немає нічого дивного, оскільки на той час було занадто мало офіційних солдатів, тому дуже просто ставало так, що останній прибулий волонтер ставав начальником підрозділу".

"…Він брав участь разом з іншими невизначеними особами в напіввійськових неофіційних формуваннях, які співпрацювали з офіційними Збройними силами України, задіяними для боротьби з сепаратистськими угрупуваннями на території українського Донбасу, а саме в м. Слов'янськ починаючи від березня 2014 року. Маючи базою позиції на схилі "Карачун" і керуючись умисною кримінальною метою, спровокував смерть італійського громадянина Андреа Роккеллі, використовуючи проти останнього (і проти всіх тих, з ким останній проводив фоторепортаж на місцевості) спочатку багаточисленні постріли з вогнепальної зброї, а потім, після того як Роккеллі сховався у невеликому яру, з метою врятувати своє життя, випустив 20 пострілів з міномета по його сховищу, прицілюючись таким чином, щоб точніше вразити ціль, і потрапити в Андреа Роккеллі, який внаслідок цього був вбитий разом зі своїм російським колегою Андрієм Мироновим, а також важко поранити французького журналіста Вільяма Ровелона та інших двох осіб української національності, яких немає змоги ідентифікувати. Маючи як обтяжувальні обставини надзвичайну жорстокість та беручи до уваги тип зброї, який використовувався, щоб поцілити в безпорадну людину (яка відійшла і намагалась сховатись в яру), а також кількість пострілів та калібр озброєння, використаний в Україні 24 травня 2014 року…", - йдеться у справі.

При цьому відомо, що Марків перебував за два кілометри від місця загибелі італійця і не мав зброї, яка б дострелила до локації, на якій перебував фотокор.

Свідки стверджують, що журналіст Марчелло Фаучі підтримував з Марківим зв'язок у Facebook. Фаучі стверджує, що нібито через соцмережі дізнався про те, що Марків вступив до лав батальйону. А про свою причетність до вбивства італійського фотокора українець нібито самостійно підтвердив у інтерв'ю. Також як доказ наводиться те, що Марків є у списку друзів у соцмережі свідків у справі – Фаучі та Морані.

"Завдяки розслідуванню оперативної групи з Мілану було з'ясовано що Віталій Марків проживав в Італії, а саме в містечку Толентіно (регіон Марке), де й зараз проживають його батьки, до січня 2014 року, після чого, дізнавшись про сутички на площі Майдан, він вирушив до України, і не тільки це: оперативна група з'ясувала, що особа має українське громадянство, і це пояснює його володіння італійською мовою", - зазначається у матеріалах.

ВідеоТСН ознайомилась з матеріалами справи проти українського бійця Віталія Марківа

У матеріалах обвинувачення наводяться розшифровки прослуханих розмов батьків Марківа:

"Згідно з прослуховуванням деяких телефонних розмов стає зрозуміло, що він брав участь у зіткненнях на Майдані (дзвінок від 6 травня 2017 року), в якому мати підозрюваного Оксана, в розмові стверджує таке: "Віталик вже тоді, на Майдані, мені казав, що треба ходити з гранатою, щоб уникнути в'язниці… Він казав, що вони залишали собі на всяк випадок резервну гранату, щоб уникнути ув'язнення"; оперативне прослуховування підтвердило, що підозрюваний й зараз залучений до військових операцій, це випливає з розмови від 2 травня 2017 року між вітчимом Марківа з братом:

Брат: "Як там твій син? Як йому там?"

Вітчим: "Він б'ється на війні, там стріляють, місяць він вдома, і інші три на фронті, зараз він навчається в академії, щоб стати офіцером, тому він завжди в напруженні... зараз не знаю, чи приїде він у червні... але там вони не граються... там стріляють щоб стріляти,.. Там снайпери, якщо ти неуважний, знесуть тобі голову тільки так... всі снайпери... але ж він сам собі таке вибрав..."

На основі телефонного дзвінка від 27 квітня 2017 року стає зрозумілим, як Віталій Марків став командиром підрозділу. В цій розмові мати підозрюваного розповідає своїй співрозмовниці: "Він мені каже: мамо, поведінка солдат завжди залежить від поведінки командувача. Як таке можливо, що мої солдати не п'ють і не стріляють один в одного? Тому що повинна бути дисципліна і гарний приклад. Тільки після цього можеш вимагати щось від них"".

Зазначимо, що суд над Марківим відклали на невизначений термін, оскільки українець відмовився від державного адвоката, а його новому захиснику необхідно ознайомитись з матеріалами. Прокурор вимагає тримати Марківа під вартою, оскільки той, по поверненню в Україну, може повернутись на фронт. Родина Марківа і дипломати відмовляються від контактів з пресою, оскільки бояться нашкодити справі. Навіть до початку суду над українцем італійська преса вже називає українця вбивцею.

Минулого тижня відпустка Марківа почалася із затримання в аеропорту міста Болонья та арешту. Марківу закидають вбивство італійського фотографа влітку 2014-го у Слов'янську. Українська сторона наполягає - зробити цього нацгвардієць не міг. 

Залиште свій коментар