Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
ТСН перевірила на дотримання норм пожежної безпеки ті заклади, де вже були порушення чи загорання

Усі ці об'єкти надзвичайники перевіряють. Але про це підприємці знають заздалегідь.

Пожежний захист українців - на якому він рівні? На тлі одеської трагедії, де в готелі під час пожежі загинули люди, цим питанням перейнялася ТСН і обрала не перші-ліпші заклади, а ті, у яких вже були проблеми.

Торговельний центр на Одеській площі Києва. Торік до нього була прикута увага і надзвичайників - вони через суд просили повпливати на пожежну безпеку тут, і журналістів - ми робили кілька перевірок із невтішними результатами. Чи змінилося щось рік потому - ходімо дивитися.

Торік після пожежі в російському Кемерові, де в торговельному центрі загинули понад 60 людей, в Україні теж узялися перевіряти заклади на протипожежну безпеку. ТСН завітала в цей торговельний центр через скарги в інтернеті - побачили двері зачинені на ключ або і взагалі з навісними замками. Евакуаційні виходи - подекуди були завузькі.

Сьогодні ми знову перевіряємо цей комплекс, а ще готель та крамницю на наявність найнеобхіднішого під час пожежі - схем евакуації, вогнегасників та доступності евакуаційних виходів. У торговельному центрі після розголосу торік і як наслідок численних перевірок рятувальників - навісні замки - прибрані. Евакуаційні двері відчинені, але не всі.

Поверхом вище біля запасного виходу, який теж минулого разу був зачинений, працює Костянтин - він налагоджує нові замки – електронні.

"Ну, у випадку пожежі двері відчиняться", - каже він.

Цей хлопець називається нам співробітником охорони. Але пояснити, чому деякі евакуаційні двері зачинені, не може, хоча каже, виводить людей із приміщення через хибні замінування нерідко.

Відео На тлі одеської трагедії: ТСН перевірила скандальні заклади на дотримання норм пожежної безпеки  

Торік, після пожежі в російському Кемерові, де в торговельному центрі загинули понад 60 людей, в Україні теж узялися перевіряти заклади на протипожежну безпеку. Сьогодні ТСН знову перевірила комплекс, а ще готель та крамницю на наявність найнеобхіднішого під час пожежі - схем евакуації, вогнегасників та доступності евакуаційних виходів.  

На тлі одеської трагедії: ТСН перевірила скандальні заклади на дотримання норм пожежної безпеки  

Червень, 2013 рік. Стовп диму видно за кілька кілометрів - палає готель на околиці Києва. Вогонь охопив верхній поверх і дах. Евакуювали понад 30 людей. На щастя, ніхто з них не постраждав.

Ідемо в той самий корпус, який палав. Називаємося гостями. Поки питаємо за ціни проживання, бачимо схеми евакуації та вогнегасники. Нам пропонують піднятися, щоби подивитись один із номерів. Схеми евакуації - всюди, у номері помічаємо відкритий отвір для розетки із телефонними дротами. Із поверху має бути два евакуаційні виходи. Вільний для доступу лише один.

Це - кондитерська крамниця в центрі Києва. Торік ми інспектували її як бізнес, який пов'язують із тодішнім президентом, до того ж кілька разів її намагалися підпалити. Усередині вогнегасники були, схеми евакуації - ні, їх друкували під час нашої перевірки. Евакуаційні виходи були зачинені.

Сьогодні креслення, куди тікати в разі пожежі, висить уже на видному місці на обох поверхах. Евакуаційний вихід, який поєднаний зі службовим приміщенням, відчинений. Але на першому поверсі двері із зеленою вивіскою "Вихід" замасковані під інтер'єр, без ручок і зачинені. Адміністратор крамниці каже, відповіді на запитання, як їх відчинити, треба шукати в пресслужбі.

Усі ці об'єкти надзвичайники перевіряють. Але про це підприємці знають заздалегідь - графік інспекцій є в загальному доступі. Перед рейдом бізнесмени, звісно, наводять лад, або і взагалі ухиляються від перевірки, зокрема перереєстровують документи - як це було в одеському готелі. Там змінився орендар приміщення, і пожежники вже на "юридично" новий об'єкт з інспекцією потрапити не змогли.

Антон Страшко, Олена Гущик, Володимир Ситюк

Залиште свій коментар

Вибір редакції