Цукор подорожчає до 10 гривень

Експерти прогнозують зростання цін через відсутність імпорту, а виробники – через подорожчання виробництва.

В Україні незабаром може подорожчати цукор. Міністерство економіки України припинило прийом заявок на отримання ліцензій на імпорт в Україну цукрової тростини, йдеться в офіційному повідомленні на сайті міністерства.

Такі дії, за оцінками експертів, направлені на те, щоб в кризу підтримати вітчизняних виробників, але вони спричинять подорожчання цукру. Виробники також чекають підвищення ціни цукру, але не через відсутність імпорту.

"У нас цього року і так брак цукру через скорочення посівних полів. Якщо 260 тонн цукру-сирцю не будуть завезені до України, ціни можуть піднятися до 9-10 грн. за кілограм (зараз 5 - 5,20). Крім того, закупівля 260 тонн цукрової тростини - це зобов'язання України перед СОТ. Ми тільки встигли туди вступити, а вже серйозно порушуємо. Це рішення економічно не обґрунтоване", - впевнений директор консалтингового агентства "ААА" Сергій Наливка.

Тієї ж думки дотримується і керівник проекту Німецько-українського аграрного діалогу Інституту економічних досліджень і політконсультацій Хаїнс Штрубінгоф.

"Хотіли завозити цукор з Австралії і США. Це вигідно для вашої країни. В Україні вже відчувається дефіцит цукру. І я не розумію, чому уряд відмовляється від імпорту, адже рано чи пізно їм доведеться це зробити. Я не виключаю, що якщо імпорту не буде, незабаром ціна на цукор може піднятися на 50%", - говорить Штрубінгоф.

В "Укрцукорі" запевняють, що дефіциту солодкого продукту в Україні нема і не буде. За словами голови правління "Укрцукру" Миколи Ярчука, подорожчання цілком ймовірне, але пов'язане це із зростанням цін на сирець, енергоносії та інше.

"Він може подорожчати в середньому на дві гривні. У нас досить цукру власного виробництва. А Мінекономіки просто підтримує вітчизняного виробника. Розмови щодо порушення зобов'язання перед СОТ - неправда. Країни СОТ повинні були до 1 жовтня подати заявки на отримання ліцензій на імпорт цукрової тростини до України. Ніхто цього не зробив. Отже і порушень нема", - розповів Ярчук.

Окрім того, газета Financial Times висловила прогноз, що ціна на чорні сорти чаю може підскочити до рекордного рівня через засуху в країнах-експортерах цієї культури – Індії, Кенії та Шрі-Ланці.

Читайте також:

Аромат апельсинів та шоколаду допомагають швидше розпрощатися з грошима

Дефіцит солі докотився до Львова

У Луганській області масово скуповують сіль

На Полтавщині зникає сіль. За сірниками - черги
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: