Цушко знає, чим його отруїли

Голова МВС заявив, що був отруєний теофіліном, та розповів про причини й можливих ініціаторів замаху на своє життя.

Василь Цушко
УНІАН
Василь Цушко розповів про причини своєї хвороби.

Цушко: Мене отруїли теофіліном

Міністр внутрішніх справ України Василь Цушко заявляє, що був отруєний теофіліном.

Про це він повідомив на прес-конференції.

Цушко нагадав, що після подій 24 травня цього року в будівлі Генеральної прокуратури України йому стало погано, і 26 травня він був госпіталізований з інфарктом.

"Зі мною стався інфаркт після подій 24 травня в Генеральній прокуратурі. Коли я повернувся з Німеччини, я почав власне розслідування причин інфаркту", - сказав Цушко.

Зі слів голови МВС, він з'ясував, що був отруєний теофіліном. Цушко стверджує, що отруйники хотіли його смерті.

"Мене отруїли з розрахунком на те, що я не виживу", - зазначив Цушко. Також він назвав дві можливі причини отруєння.

"Перша причина - у рамках розвитку справи подій у Генеральній прокуратурі... і друга - мої антикорупційні дії у МВС", - сказав міністр.

Він додав, що ці матеріали були підготовлені двома німецькими лабораторіями - з Бремена та Рамштайна.

"Проконсультувавшись із німецькими експертами, вони мені сказали, що такі випадки в Європі не поодинокі, і я четверта людина, яка вижила при такій дозі теофіліну", - повідомив Цушко.

Василь Цушко
УНІАН
Можливою причиною замаху міністр вважає свою боротьбу з корупцією.
Він підкреслив, що не знає, яким шляхом був отруєний. "У мене є свої міркування з цього приводу, і я їх надам медикам", - сказав міністр.

Також Цушко заявив, що припускає причетність Секретаріату президента України до свого отруєння.

"Я припускаю, що це структура (причетна до отруєння), управляється Секретаріатом президента", - повідомив міністр. При цьому він відмовився називати конкретні прізвища, сказавши, що назве їх особисто генеральному прокуророві.

Разом з тим, Цушко наголосив, що у своєму отруєнні він не підозрює голову Служби безпеки України Валентина Наливайченка.

"27 травня (після подій у будинку Генпрокуратури) до мене прийшов Наливайченко, видимо, щоб подивитися, помру я чи ні... сьогодні СБУ - структура, керована Секретаріатом президента, мабуть, Наливайченко послав Секретаріат президента", - сказав Цушко.

При цьому він зазначив, що в нього немає ніяких претензій до Наливайченка. "У мене особисто претензій до Наливайченка нема, і будь-яких підозр (в отруєнні) теж нема", - заявив міністр.

Голова МВС також повідомив, що в найближчі дні звернеться до Генпрокуратури із проханням розслідувати його отруєння.

Нагадаємо, раніше Василь Цушко заявляв, що помер би в Україні, якби не поїхав лікуватися за кордон. Разом з тим, голова МВС раніше спростовував заяви про те, що був отруєний.

Реакція СБУ

На заяви Цушка відреагувала Служба безпеки України. В СБУ заперечують слова голови МВС про те, що він звертався до спецслужб із приводу свого можливого отруєння.

Про це на прес-конференції у Києві повідомила керівник прес-служби СБУ Марина Остапенко.

"Ні пан Цушко, ні будь-яка довірена особа не звертались з цим питанням. Отже, СБУ не працювала над ним", - сказала вона.

У зв’язку з цим Остапенко зауважила, що СБУ просить політичні сили та окремих політиків утриматись від голословних публічних заяв, які створюють напруженість перед виборами.

"Пора вже відмовитися від практики, коли для підняття свого рейтингу політики звинувачують СБУ у спостереженні за ними, перешкоджанні їхній діяльності тощо", - сказала вона, додавши при цьому, що СБУ у своїй діяльності дотримується виключно українських законів.

Наливайченко
УНІАН
СБУ вже спростувала заяви Василя Цушка.
Реакція БЮТ

Заяви Цушка також прокоментував керівник виборчого штабу БЮТ Олександр Турчинов. Він вважає, що усі заяви міністра про його отруєння є безпідставними.

Про це він заявив на прес-конференції.

Турчинов наголосив, що Цушко вже декілька разів змінював свої свідчення щодо даного інциденту. "Я переконаний, що це пуста заява", - сказав він.

Він підкреслив, що ця заява не підтверджується ні фактажем, ні юридичними документами. Бютівець також нагадав, що Цушко досі перебуває на посаді міністра внутрішніх справ, і при бажанні за фактом його отруєння могла б бути порушена кримінальна справа.

Крім того, наголосив Турчинов, подібні заяви зазвичай робляться, "коли людина чимось сильно перелякана". "Це невдала політична технологія з боку Цушка", - сказав Турчинов.

Він також вважає, що Секретаріат президента повинен звертатися до суду про захист своєї честі, оскільки Цушко заявив про причетність до його отруєння представників Секретаріату.

Реакція Секретаріату президента

Сам Секретаріат президента вважає заяву міністра внутрішніх справ Василя Цушка про своє отруєння передвиборною агітацією.

Про це на брифінгу повідомив заступник глави Секретаріату президента Ігор Пукшин.

При цьому він зазначив, що після повернення з Німеччини, де Цушко проходив курс лікування, міністр виглядав свіжим, бадьорим і веселим.

"Вибори підходять до кінця. Соціалістична партія за прогнозами не проходить у парламент. Напевно соціалісти вирішили використати свій останній козир і реабілітувати потухлу справу Цушка", - сказав Пукшин.

Він нагадав, що раніше від міністра транспорту і зв'язку Миколи Рудьковського звучали подібні за формою заяви про теракти на залізниці, які готуються в Секретаріаті з метою його дискредитації.

"Просто такі методи роботи Соціалістичної партії", - додав Пукшин.

Крім того він підкреслив, що посадова особа, маючи якісь факти про отруєння, зобов'язана надати їх правоохоронним органам, але цього Цушко не зробив, обмежившись заявою.

НУ-НС: Цушко об'ївся хімікатів

З критикою заяв міністра внутрішніх справ виступив і представник блоку "Наша Україна - Народна самооборона" Геннадій Москаль.

Він, як повідомляє офіційне інтернет-представництво блоку, висловив недовіру до заяв Цушка.

“Мабуть, Василь Цушко в дитинстві об’ївся хімікатів. Інакше його заяви про отруєння неможливо коментувати”, - сказав Москаль.

“Якби в якійсь іншій країні світу міністр внутрішніх справ говорив щось подібне, то його швидко би відправили у відставку або поклали до психіатричної лікарні”, - переконаний він. “Ті препарати, якими нібито отруївся Цушко, приймають астматики. Щоб ними отруїтися, потрібно з’їсти 30 таблеток. Невже доросла людина не бачила, що вона їла?” – наголосив представник НУ-НС.

Янукович пропонує розібратися

Заяви Цушка прокоментував і прем'єр-міністр України, лідер Партії регіонів Віктор Янукович. На його думку, за наявності підстав правоохоронні органи, зокрема Генпрокуратура, повинні розібратися із ситуацією навколо отруєння міністра внутрішніх справ.

Про це Янукович сказав журналістам у Дніпропетровську. 

"Мені дуже складно коментувати цю заяву. Я знаю, що у Цушка був складний стан здоров`я, але чому так відбулося, складно говорити і робити висновки", - сказав прем'єр. 

На його думку, за наявності підстав для таких заяв правоохоронні органи разом з фахівцями повинні розібратися в цій справі. 

Піскун звинувачує спецслужби

В той же час, резонансну заяву з приводу отруєння Цушка зробив екс-генпрокурор України, кандидат у народні депутати від ПР Святослав Піскун. На його думку, до хвороби голови МВС причетні спецслужби.

У середу в Полтаві Піскун сказав журналістам: ”Робоча версія - це робота спецслужб. Я вважаю, що генпрокурор України повинен негайно порушити кримінальну справу за фактом отруєння Цушка і почати серйозне розслідування”. 

Як сказав Піскун, він "був тричі генпрокурором", і йому "немає сенсу брехати". "Я повернуся і знайду, хто отруїв Цушка", - завірив представник ПР. 

На його думку, отруєння голови МВС стало можливим через те, що в Україні ліквідовано парламентський контроль над правоохоронними органами, а в. о. голови Служби безпеки України Наливайченко - нелегітимний, оскільки не був призначений і процесуально не може виконувати функції голови СБУ. 

Святослав Піскун
УНІАН
Святослав Піскун вже знайшов винуватців небезпечної хвороби Цушка.
Піскун підкреслив, що лише місяць можна виконувати обов`язки глави відомства, і Наливайченко не уповноважений здійснювати кадрові призначення. За словами екс-генпрокурора, спецслужби позбавлені контролю і безпосередньо підкоряються президентові України. 

СПУ захистила однопартійця

Чи не останньою на заяви Василя Цушка відреагувала Соціалістична партія України, членом якої він є. СПУ висловила стурбованість намаганнями окремих політиків заблокувати розслідування причин інфаркту у міністра внутрішніх справ України 

Про це повідомила прес-служба партії. 

Соціалісти переконані, що заяви представників Секретаріату президента та представників БЮТ і НУ-НС створюють тиск на правоохоронні органи, які будуть провадити розслідування щодо наданих Цушком фактів. 
СПУ зазначає, що заяви опозиційних сил щодо отруєння голови МВС нагадують поведінку “кучмівського оточення” під час аналогічних подій з Віктором Ющенком.
 
”Деякі політики з НУ-НС та БЮТ дуже швидко поспішили зробити заяви, плутаючись у фактах та наведених Цушком доказах. Така гарячкова та незрозуміла з точки зору безпосереднього відношення до них реакція свідчить про те, що отримання документального підтвердження факту спровокованого інфаркту міокарду у Цушка становить загрозу українським політикам”, - наголошується в повідомленні. 

Соціалісти вважають, що намагання зв’язати отримання доказів щодо отруєння з передвиборчою кампанією є безумовним свідченням того, що деякі політичні сили зацікавлені у негайному припиненні цього розслідування.
 
”Викликає здивування, що ці політичні сили, які претендують на звання демократичних, ще до початку розслідування з боку Генеральної прокуратури України при наявності об’єктивних даних німецьких лабораторій дозволяють собі категоричні твердження, ставлячи під сумнів факти, що свідчать про кримінальний злочин. Це зайвий раз підтверджує тезу про спадкоємність цих політичних сил, методів та стилю корумпованого та авторитарного керівництва Банкової з часів Кучми,- зазначають в прес-службі СПУ.

Теофілін за будовою близький до кофеїну, міститься в каві та чаї. Речовина має збудливу дію на центральну нервову систему та підвищує температуру тіла.

У малих дозах теофілін має тонізуючу дію, при високій концентрації може викликати отруєння.

ВідеоЗаяви Василя Цушка (ексклюзивне відео)

ВідеоВасиль Цушко про своє отруєння

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: