ЦВК готовий відкрити виборчу кампанію на 30 днів раніше

Якщо до 19 вересня не набуде чинності новий закон про вибори президента, ЦВК оголосить про початок виборчої кампанії.

Центрвиборчком оголосить про початок виборів з 19 вересня, якщо до цього часу не набуде чинності новий закон, який скорочує термін виборчої кампанії з 120 до 90 днів. Про це заявив заступник голови ЦВК Андрій Магера.

"Якщо до 19 вересня не набуде чинності будь-який новий законодавчий акт, то ЦВК керуватиметься законом про вибори президента, ухваленим у 1999 році в редакції 2004 року. Відповідно до нього, виборчий процес має початися за 120 днів до дня проведення виборів - 19 вересня", - сказав Магера.

Заступник голови ЦВК нагадав, що відповідно до чинного законодавства президент має підписати або повернути закон до Верховної ради зі своїми пропозиціями не пізніше, ніж через 15 днів після того, як цей законодавчий акт було направлено до Секретаріату президента на розгляд Віктора Ющенка.

"Відлік 15-тидневного терміну, відведеного законодавством президентові для ухвалення рішення, обчислюється не з моменту ухвалення закону Верховною Радою і його підписання головою парламенту, а з моменту отримання його для розгляду", - наголосив він.

Водночас Магера зазначив, що як для країни, так і для ЦВК дуже важливим чинником є стабільність виборчого законодавства.

"Закон про вибори президента від 1999 року, ухвалений в редакції 2004 року, не змінювався, тому саме його принципи організації виборчого процесу стануть основою для роботи ЦВК, якщо новий закон не буде підписано і не набуде чинності", - пояснив заступник голови ЦВК.

Зміни до закону "Про вибори президента" Верховна рада ухвалила 24 липня. Зміни зокрема передбачають скорочення терміну виборчої кампанії з 120 до 90 днів.

Крім того, змінюється порядок формування окружних і дільничних виборчих комісій, ліквідується інститут відкріпних посвідчень та підписних листів на підтримку кандидата на посаду президента.

Також передбачено збільшити грошову заставу при реєстрації кандидатом у президенти з 500 тисяч до 2,5 мільйонів гривень.

Вирішити долю закону президент має до 15 серпня.

Раніше прес-секретар президента Ірина Ванникова заявляла, що Ющенко має намір ветувати цей закон.

Читайте також:

Зі списків українських виборців видалять 126 тисяч двійників

Мельниченко готовий стати президентом і лити кров

Депутати готові пожертвувати канікулами, щоб подолати вето Ющенка

Регіонали уріжуть фінансування передвиборної кампанії Януковича

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: