ЦВК: на виборах президента можуть бути і неадекватні кандидати

Голова Центральної виборчої комісії Володимир Шаповал наполягає, що "принижувати кандидатів у президенти довідками про психічний стан" не можна.

Голова Центральної виборчої комісії Володимир Шаповал вважає, що кандидатам у президенти немає необхідності здавати довідки про психічне здоров'я.

"Що стосується довідки про психічне здоров'я - не треба людей принижувати. Коли у Франції Шарль де Голль пішов у відставку, і були у зв'язку з цим президентські вибори, балотувався кандидат, що пропонує побудувати пряму восьмирядну дорогу від Парижа до нормандського узбережжя, щоб парижани на вихідні могли з'їздити на море освіжитися. І це єдиний пункт його президентської програми. Претендента ніхто серйозно не сприймав, але зареєстрували, і він балотувався. До речі, дорогу не побудували", - навів приклад Шаповал.

Він також сказав: "Може, хтось із наших кандидатів у президенти і буде неадекватний, але це як подивитися - можливо, це ми всі неадекватні: все відносно!"

Голова ЦВК підкреслив, що фільтром є висока сума, яку мають внести кандидати в президенти: "залишилася б колишня сума, п'ятсот тисяч гривень, і з'явилося б багато "екзотів". Наприклад, з однаковим прізвищем - було по три кандидата, навіть ім'я-по батькові відповідне їм би підібрали. Проста технологія, але від неї у нас немає захисту. Тоді вибори президента перетворили б на клоунаду".

Шаповал наполягає на тому, що не всі кандидати рівні.

"Люди, які претендують на таку посаду як президент держави, повинні розраховувати не тільки на симпатії великої кількості виборців, - за ними зобов'язані стояти певні економічні та фінансові сили. Стверджувати інше, значить, лицемірити. Пора відмовитися від легенди, що всі люди однакові. Так, люди юридично рівні у своїх правах, але за реальними можливостями - різні. І це аксіома", - резюмував глава ЦВК.

Нагадаємо, що вибори президента України продуть 19 лютого 2010. Фракції поки не домовилися про спільний проект нової редакції закону про вибори з урахуванням рішення Конституційного Суду.

Центральна виборча комісія зареєструвала перших чотирьох кандидатів на посаду президента України. Ними стали юрист Олег Рябоконь, народний депутат Анатолій Гриценко, нардеп, лідер "Фронту змін" Арсеній Яценюк і лідер Компартії Петро Симоненко.

Всі кандидатури було затверджено одноголосним голосуванням 15-ти членів Центрвиборчкому.

Читайте також:

У Раді ще не домовилися, якими мають бути правильні вибори

ЦВК зареєструвала перших кандидатів у президенти

Президентські вибори обійдуться кожному українцеві в 36 грн.

В Україні розпочалася передвиборча кампанія

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: