ЦВК не поспішає звільняти опозиціонерів

ЦВК не може поки що виносити рішень щодо припинення повноважень депутатами від опозиції.

Рішення про припинення повноважень депутатами від опозиції Центральна виборча комісія може ухвалювати лише після завершення розгляду судових справ з цього питання в апеляційних інстанціях.

Таку думку висловив член ЦВК Андрій Магера у п’ятницю в ефірі 5 каналу.

"До моменту розгляду справи в суді і ухвалення рішення, збоку ЦВК, як на мене, було б некоректним і неетичним розглядати це питання", - сказав він, зазначивши, що це може розглядатися як "своєрідний тиск на суд".

Магера нагадав, що кілька днів тому "була подана апеляційна скарга до Київського апеляційного адміністративного суду, в якій партія Промисловців і підприємців просить скасувати постанову Печерського райсуду міста Києва".

На питання, коли ЦВК можуть бути ухвалені рішення щодо депутатів від опозиції, які написали заяви про складення депутатських повноважень, Магера відповів:

"На сьогоднішній день проведені з’їзди, на них ухвалені рішення. Наскільки мені відомо, в судовому порядку вони не оскаржені. Буде ЦВК їх офіційно розглядати, будемо визначатися, ухвалювати рішення".

Він додав, що це відбудеться, "як тільки будуть для цього правові підстави".

А от спікер українського парламенту Олександр Мороз вважає, що подальша доля Верховної Ради 5-го скликання залежить і від рішення Центральної виборчої комісії з питання «обнулення» виборчих списків.

«Все залежить від того, чи буде здійснена заміна депутатів - тих, хто вибуває зі складу парламенту, тими, хто чекає свого права називатися депутатами (наступних далі за виборчим списком – ред.)», - заявив він в ефірі телеканалу «1+1» в п`ятницю увечері.

«Будуть оголошені з трибуни всі заяви, кого це стосується, якщо буде відповідь з Центральної виборчої комісії, що їм немає ким замінити цих депутатів», - пише «ForUm» з посиланням на спікера.

Крім того, Мороз відзначив, що закон передбачає 20 днів, протягом яких може бути відновлений чисельний склад парламенту в 300 депутатів.

За його словами, якщо цього не відбудеться, «парламент не працює в сесійному пленарному режимі, депутати виконують свої обов`язки до приведення до присяги нових депутатів і вибори відбудуться у встановлений термін, скажімо, 30 вересня».

За його словами, якщо парламент матиме в складі не менше 300 депутатів і ЦВК не підтвердить так зване «обнулення» списків, «тоді парламент залишається легітимним, таким, яким він є і сьогодні».

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: