ЦВК не змогла назвати кількість виборців, які проголосували вдома

ЦВК не стала оприлюднювати кількість людей, які проголосували на дому, і яких звинувачували у порушенні законодавства про вибори.

Центральна виборча комісія не в змозі визначити кількість людей, які проголосували вдома під час першого туру президентських виборів.

Про це заявив заступник голови ЦВК Андрій Магера. Він пояснив, що чинний закон не передбачає фіксації цього показника у протоколах дільничних та окружних комісій.

"На відміну від закону про вибори народних депутатів, у цьому законі не передбачено окремої графи в протоколі (як дільничної, так і окружної комісії), де б ішлося про кількість виборців, які проголосували вдома. Зараз ця кількість просто схована", - сказав Магера.

Він також зазначив, що ухвалення змін до закону про вибори президента, що припускають скасування обов'язкового кворуму у дві третини голосів для ухвалення рішень дільничними і окружними комісіями, призведе до того, що на деяких дільницях можуть з'явитися по дві комісії.

На думку Магери, законопроект, ухвалений за основу 28 січня, потребує подальшого ретельного доопрацювання. "У такому вигляді законопроект не може бути прийнятий. Знявши кворум, ми можемо отримати на кожній дільниці по дві комісії, кожна з яких претендуватиме на складання протоколу і підрахунок голосів виборців. Таким чином, ми отримаємо конфлікт уже на рівні дільничної комісії", - заявив один із керівників ЦВК.

Магера також негативно поставився до ідеї надання права вищим за рангом виборчим комісіям ухвалювати рішення за нижчих за рангом.

"Додаткові й неоднозначні права отримують вищі за рангом комісії, котрим законодавець збирається дозволити в разі потреби приймати рішення за нижчі. При цьому чітко такі випадки не описані", - додав він.

Нагадаємо, за даними ЦВК, голосувати на дому в першому турі президентських виборів виявили бажання понад мільйон українців, що не перевищує звичної кількості таких людей під час будь-якого голосування.

В той же час, БЮТ звинувачував Партію регіонів у тому, що вона сфальсифікувала вибори за рахунок голосування на дому. Втім, Верховна рада ухвалила в першому читанні законопроект, що дозволяє виборцям голосувати на дому без медичної довідки та на основі лише особистої заяви.

Перед першим туром виборів таке голосування заборонив суд.

Читайте також:

Рада дозволила голосувати вдома без медичної довідки

Суд заборонив голосувати вдома без медичної довідки

МВС: більше 6 тисяч заяв про голосування на дому фальшиві

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: