ЦВК оскаржив рішення суду щодо грузинських спостерігачів

Законність зазначеного рішення викликає у ЦВК більш ніж обґрунтовані сумніви.

Центральна виборча комісія подала апеляцію на рішення Київського апеляційного адміністративного суду, яким комісія була зобов'язана повторно розглянути питання про реєстрацію офіційних спостерігачів від Грузії.

Про це повідомив член ЦВК Михайло Охендовський в суботу, 16 січня.

"Київський апеляційний адміністративний суд 13 січня своїм рішенням зобов'язав ЦВК розглянути це питання. Але законність зазначеного рішення викликає у ЦВК більш ніж обґрунтовані сумніви", - повідомив Охендовський.

"Це рішення ще не вступило в законну силу, і ЦВК звернулася до Вищого адміністративного суду України з відповідною апеляційною скаргою", - додав він.

"Якщо навіть залишити осторонь формально-юридичну сторону цього питання, слід зазначити аномальну кількість офіційних спостерігачів, які пропонувалися для реєстрації від Грузії - більше двох тисяч людей", - відзначив член ЦВК.

Він нагадав, що від усіх інших іноземних держав для реєстрації було подано лише 276 спостерігачів, і ЦВК зареєстрував їх усіх. Зокрема, від Польщі зареєстровано 96 спостерігачів, США - 73, Російської Федерації - 39, Німеччині - 11, Франції - 3.

"Для чого більше двох тисяч спостерігачів, серед яких лише кілька жінок - співробітниць посольства, на виборах президента України знадобилося Грузії? Відповідь на це запитання важко було б знайти, якби не позавчорашня прес-конференція кандидата в президенти Михайла Бродського і його офіційне звернення, яке надійшло до ЦВК", - заявив Охендовський.

За його словами, викладені в цьому зверненні факти можуть свідчити, що насправді під виглядом міжнародних спостерігачів "робиться спроба зареєструвати спостерігачів від одного з кандидатів у президенти з метою зриву виборів або незаконного втручання в роботу виборчих комісій".

"Ці завдання, які стоять перед особами, які продовжують претендувати на реєстрацію в якості спостерігачів від Грузії, безумовно, повинні стати предметом перевірки Служби безпеки України. Повідомлення Михайла Бродського може свідчити також про спробу втручання у внутрішні справи України з боку іноземної держави", - вважає член ЦВК.

При цьому він висловив надію на те, що Міністерству закордонних справ України "вдасться докласти необхідних зусиль для мінімізації негативного впливу таких недружніх дій на традиційно хороші відносини між Україною і Грузією".

Як повідомлялося, Тимошенко обіцяла Саакашвілі надати всіляке сприяння у наданні офіційного статусу 2011 грузинським спостерігачам, яким раніше ЦВК України відмовила в реєстрації, про що свідчить аудіозапис телефонної розмови Тимошенко і Саакашвілі, оприлюднений заступником секретаря Ради національної безпеки і оборони Дмитром Видріним.

Сам Саакашвілі заперечує заяви, що нібито грузинські спостерігачі збираються їхати в Україну для підтримки на виборах конкретного кандидата у президенти.

У свою чергу, генеральний директор російського Інституту досліджень конфліктних ситуацій Тенгіз Бегішвілі заявив, що групи грузинських "спостерігачів", що спеціалізуються по зриву виборів, швидше за все, вже нелегально прибули до України.

Читайте також:

СБУ застерігає українські банки від проплати фальсифікацій

Напередодні виборів представники різних конфесій помоляться за долю України

Глава ЦВК РФ зібрався в спостерігачі на вибори президента України

Ющенко розповів кримінальну біографію Тимошенко

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: