ЦВК створила 225 виборчих округів

Центрвиборчком почав активно організовувати процес проведення президенстьких виборів в Україні.

Центральна виборча комісія у понеділок, 19 жовтня, утворила 225 територіальних виборчих округів в областях України, Криму, містах Києві та Севастополі для проведення виборів президента 17 січня 2010 року.

"ЦВК у вересні вже визначила кількість територіальних округів для проведення виборів в кожному регіоні України, в Криму, Києві та Севастополі. Всі ці рекомендації були передані регіональним органам влади і з урахуванням їх пропозицій утворені територіальні округи", - повідомив заступник голови ЦВК Андрій Магера.

Зокрема, в Криму утворено 10 територіальних виборчих округів, у Вінницькій області – 8, у Волинській – 5, у Дніпропетровській – 17, у Донецькій – 22, в Житомирській – 6, у Закарпатській – 6, у Запорізькій – 9, в Івано-Франківській – 7, у Київській – 9, в Кіровоградській – 5, у Луганській – 12, у Львівській – 12, у Миколаївській – 6, в Одеській – 11, у Полтавській – 8, у Рівненській – 5, у Сумській – 6, у Тернопільській – 5, у Харківській – 14, у Херсонській – 6, у Хмельницькій – 7, у Черкаській – 7, у Чернівецькій – 4, у Чернігівській – 6, у Києві – 10, у Севастополі – 2.

У засіданні брали участь 15 членів ЦВК.

Нагадаємо, 19 жовтня в Україні офіційно стартувала виборча президентська кампанія. Висування кандидатів на посаду президента розпочинається з 20 жовтня (за 89 днів до дня голосування) і закінчується до 6 листопада (за 71 день до дня виборів). Право на висування кандидатів на посаду президента мають політичні партії, виборчі блоки політичних партій, а також громадяни України шляхом самовисування.

ЦВК ухвалює рішення про реєстрацію кандидата на президентську посаду протягом п’яти днів з дня прийняття документів від претендента в кандидати. Проведення передвиборної агітації ”за” або ”проти” кандидата на посаду президента розпочнеться наступного дня після реєстрації кандидата ЦВК і закінчиться о 24 годині останньої п’ятниці перед днем виборів (в ніч з 15 на 16 січня 2010 року).

Голосування відбуватиметься 17 січня 2010 року з 8.00 до 20.00.

Президент Віктор Ющенко вже дав офіційний старт виборам.

Він підписав указ “Про забезпечення реалізації конституційних виборчих прав громадян України, прозорості та відкритості виборчого процесу на чергових виборах президента України", яким зобов'язав провести в Україні чесні та прозорі вибори.

Читайте також:

Ющенко офіційно дав старт чесним виборам

В Україні розпочалася передвиборча кампанія

Президентські вибори обійдуться кожному українцеві в 36 грн

ВідеоЦВК створила 225 виборчих округів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: