ЦВК: третій тур виборів неможливий

У ЦВК запевняють, що нинішнє законодавство не дозволить повторити ситуацію, що склалася у 2004 році.

Проведення третього туру виборів президента України неможливе у зв’язку з відсутністю кандидатів у президенти. Про це 17 лютого заявив журналістам член Центральної виборчої комісії Михайло Охендовський.

За його словами, згідно із законом про вибори президента, проведення переголосування можливе лише за наявності кандидатів, але виборчий процес завершився в Україні 14 лютого, коли Центральна виборча комісія оголосила результати голосування.

Охендовський пояснив, що у 2004 році, коли був проведений третій тур, ситуація була іншою. На момент призначення Верховним судом України проведення третього туру виборчий процес був незавершений, і кандидати залишалися у статусі кандидатів на пост президента України.

За його словами, у 2004 році виборчий процес завершувався офіційним оприлюдненням результатів виборів і проголошенням новообраного президента у газетах "Голос України" та "Урядовий кур’єр". На даний час закон цього не потребує, і тому після 14 лютого кандидати втратили свій статус. Крім того, зауважив Охендовський, свій статус втратили міжнародні спостерігачі, а виборчі комісії завершать роботу 1 березня, через два тижні після закінчення виборчого процесу, як це передбачено законом.

При цьому Охендовський зауважив, що Юлія Тимошенко може оскаржувати дії ЦВК, але не як кандидат у президенти, а як виборець, пасивне право якого бути обраним порушено.

Втім, на думку Охендовського, такий позов не має перспектив бути задоволеним. На його думку, навіть у разі встановлення недостовірності даних протоколів виборчих комісій ЦВК може прийняти уточнений протокол.

"Кожний протокол відповідної виборчої комісії з голосами, відданими за того чи іншого кандидата, юридично не поставлений під сумнів (у позові Тимошенко). Саме тому ми виходимо з того, що протокол ЦВК в цілому є, залишається і буде достовірним", - зазначив Охендовський.

Також він повідомив, що до ЦВК текст позову Тимошенко ще не надходив.

Як відомо, Вищий адмінсуд за клопотанням прем'єра, кандидата у президенти Юлії Тимошенко зупинив рішення Центрвиборчкому про встановлення результатів повторного голосування з виборів президента та обрання Віктора Януковича главою держави.

Постанову про перемогу Януковича зупинено на час розгляду судового позову Тимошенко, яка звинуватила свого опонента у фальшуванні результатів виборів.

Крім того, юристи БЮТ подали клопотання до Вищого адмінсуду про заборону на проведення інавгурації Януковича до розгляду їхнього позову по суті. Постанову з аналогічною вимогою БЮТ вніс на розгляд Верховної ради.

Читайте також:

Тимошенко вимагає третій тур

Суд зупинив рішення про перемогу Януковича на виборах

ЦВК: судовий процес не вплине на дату інавгураціі Януковича

Янукович буде присягати, незважаючи на рішення суду

ВідеоЦВК: третій тур виборів неможливий

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: