ЦВК відмовилася реєструвати останнього кандидата в президенти

ЦВК відмовилася реєструвати самовисуванця Щетиніна, котрий подав документи в останній день їх прийому та не вніс грошову заставу у 2,5 млн грн.

Центральна виборча комісія відмовилася зареєструвати громадянина Щетиніна, котрий вирішив брати участь у виборах як самовисуванець, кандидатом у президенти.

Про це повідомив сам Щетинін. З його слів, комісія прийняла відповідне рішення 19 листопада.

Центвиборчком мотивував своє рішення тим, що Щетинін не вніс обов'язкову грошову заставу розміром 2,5 млн гривень.
Щетинін зазначив, що засідання ЦВК проходило без участі ЗМІ.

Як повідомляло агентство, 17 листопада Центральна виборча комісія дозволила громадянину Сергію Щетиніну подати документи про реєстрацію його кандидатом у президенти.
Таке рішення ЦВК прийняла у зв'язку із заявою Щетиніна, у якій той просив Центвиборчком дати відповідь, чи може він подати відповідні реєстраційні документи.

О 20:15 9 листопада, в останній день подачі документів, Щетинін, з його слів, намагався подати в ЦВК документи про реєстрацію кандидатом у президенти, але не зміг цього зробити, оскільки співробітника ЦВК, котрий відповідав за прийом документів, не було на робочому місці.

У зв'язку із цим він звернувся до суду для захисту свого права стати кандидатом у президенти.

14 листопада Вищий адміністративний суд прийняв рішення, яким зобов'язав ЦВК вирішити питання про прийняття або відмову в прийнятті реєстраційних документів Щетиніна відповідно до чинного законодавства.

У свою чергу, ухвалюючи рішення щодо дозволу Щетиніну подати документи, ЦВК зазначив, що юридичні підстави для відмови йому в цьому відсутні.

При цьому сам Щетинін зазначив, що подасть реєстраційні документи найближчим часом, додавши, що не має наміру вносити грошову заставу в 2,5 млн гривень, оскільки, на його думку, відповідно до закону про вибори президента, така грошова застава вноситься вже зареєстрованим ЦВК кандидатом у президенти.

Як повідомлялося, 18 листопада було офіційно опублікувано остаточний список кандидатів у президенти країни.

У ньому в алфавітному порядку перераховано 18 кандидатів: Інна Богословська, Михайло Бродський, Анатолій Гриценко, Юрій Костенко, Володимир Литвин, Олександр Мороз, Олександр Пабат, Василь Противсіх, Сергій Ратушняк, Олег Рябоконь, Петро Симоненко, Людмила Супрун, Юлія Тимошенко, Сергій Тігіпко, Олег Тягнибок, Віктор Ющенко, Віктор Янукович, Арсеній Яценюк.

Найстарший серед кандидатів - лідер Соцпартії Мороз (1944 року народження), наймолодші - Арсеній Яценюк і Олександр Пабат (1974 року народження). Десять кандидатів висувалися самостійно, вісім - від партій і блоків.

Всі вони внесли до ЦВК обов'язкову заставу у розмірі 2,5 мільйонів гривень, які повертаються лише учасникам другого туру виборів. Перший тур президентських виборів відбудеться 17 січня 2010 року.

Читайте також:

У Москві вирішили, що вибори заважають Україні

У Ющенка впевнені, що свинячий грип не завадить виборам

ЦВК відмовила у реєстрації п’ятьом потенційним кандидатам

З минулих виборів Янукович розбагатів у сто разів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: