ЦВК змінила правила голосування на дому

У БЮТ переконані, що ЦВК практично створює нову законодавчу норму, чим перевищує свої повноваження.

Вибори-2010
УНІАН
ЦВК змінила правила голосування на дому
ЦВК дозволила забезпечувати голосування у другому турі виборів на дому двом членам дільничних виборчкомів, замість трьох.

Це випливає з роз'яснення, яке ухвалила ЦВК на засіданні в неділю о 8.00.

Проект постанови ЦВК з цього питання вніс член комісії Михайло Охендовський.

За його словами, практична необхідність ухвалення таких роз'яснень виникла у зв'язку з тим, що згідно з законом голосування вдома повинні забезпечувати не менше трьох членів дільничних комісій - представників від різних кандидатів.

У той же час, оскільки у виборах бере участь тільки два кандидати, то на окремих дільницях розтлумачили цю норму так, що голосування вдома практично заборонено і відмовляються організовувати таке голосування.

Заступник голови ЦВК Андрій Магера пропонував, щоб голосування вдома організовували не менше чотирьох членів дільничних комісій - по двоє від різних кандидатів. Однак, його пропозиція не була підтримана.

Охендовський пояснив, що оскільки до складу дільничних комісій входить 16 осіб, то участь такої великої кількості членів комісії в організації голосування на дому істотно сповільнить процес видачі бюлетенів і голосування виборців безпосередньо на виборчих дільницях.

Він також підкреслив, що саме такий порядок голосування (по два члени дільничних комісій) на дому був передбачений у третьому турі президентських виборів у 2004 році.

Проти прийняття таких роз'яснень виступили члени ЦВК, призначені за квотою БЮТ, а також уповноважений представник кандидата в президенти Юлії Тимошенко у ЦВК, депутат Володимир Пилипенко.

Він підкреслив, що ЦВК практично створює нову законодавчу норму, чим перевищує свої повноваження. Крім того, процес голосування вже розпочався, і це роз'яснення може внести хаос у цей процес, вважає представник Тимошенко.

Роз'яснення також передбачає, що транспортувати виборчу документацію з дільничних виборчих комісій в окружні повинні голова дільничної комісій та два члени комісії - представники різних кандидатів.

У цілому за прийняття роз'яснень проголосували 10 членів ЦВК - переважно призначених за квотою Партії регіонів, а також новий член ЦВК Олександр Осадчук.

Читайте також:

В Україні розпочався другий тур виборів президента

Внутрішні війська відмовилися охороняти Центрвиборчком

Ющенко наказав цілодобово охороняти членів ЦВК

ЦВК назвала основну загрозу зриву виборів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: