У ЦВК сперечаються про остаточний день оголошення результатів виборів

Члени ЦВК називають різні дати встановлення офіційних результатів другого туру виборів президента.

Центральна виборча комісія повинна 16 лютого встановити офіційні результати другого туру виборів президента України.

Про це заявив журналістам заступник голови ЦВК Андрій Магера.

Він повідомив, що 13 лютого Центрвиборчком отримав від окружної виборчої комісії останній уточнений протокол з результатами голосування.

При цьому Магера нагадав, що, згідно із законом, ЦВК повинна встановити офіційні результати виборів президента на третій день після отримання останнього протоколу - це вівторок, 16 лютого.

"Про середу (коли згідно з законом спливає 10-денний термін встановлення офіційних результатів виборів – 17 лютого) можна вже забути”, - сказав Магера.

Він зазначив, що положення закону, відповідно до якого ЦВК повинна встановити офіційні результати виборів у 10-дений термін з дня голосування, але не пізніше, ніж на третій день з дня отримання останнього протоколу з “мокрою” печаткою, діє як у першому турі, так і другому турі виборів.

У свою чергу член ЦВК Михайло Охендовський стверджує, що крайній термін оголошення результатів другого туру виборів президента України є 17 лютого. Про це він заявив журналістам на брифінгу, коментуючи заяву заступника голови ЦВК Андрія Магери.

За його словами, норма про оголошення результатів виборів не пізніше ніж на 3 дні після прийняття останнього протоколу ОВК, діє лише по відношенню до першого туру голосування, а стосовно другого туру діє норма, яка говорить про оголошення офіційних результатів виборів через 10 днів після дня голосування, тобто 17 лютого.

Нагадаємо, за результатами підрахунку 100% електронних протоколів дільничних виборчих комісій перше місце на президентських виборах посідає лідер Партії регіонів Віктор Янукович із 48,95% голосів виборців.

За нього проголосували 12 мільйонів 481 тисяча 268 виборців.

Прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко друга із 45,47% голосів. За неї віддали свої голоси 11 мільйонів 593 тисячі 340 громадян.

Відрив між кандидатами становить 3,48%.

Читайте також:

Оброблено 100% бюлетенів: Янукович переміг

ЦВК прийняла всі протоколи виборчих комісій

Янукович: Тимошенко не залишила собі ніяких шансів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: