ЦВК заяв не має

У понеділок увечері в Центрвиборчкомі не було документів про дочасне припинення повноважень депутатів "НУ" та БЮТ.


У понеділок увечері в Центральній виборчій комісії не було документів з'їздів "Нашої України" й БЮТ про дострокове припинення повноважень народних депутатів. Про це в інтерв'ю агенції "Інтерфакс-Україна" сказав заступник голови ЦВК Андрій Магера. 

Утім, він не зміг відповісти, чи надходили ці документи станом на ранок вівторка. 

Магера зауважив, що ЦВК не має стосунку до дострокового припинення повноважень депутатів за рішенням з'їздів партій (блоків) у разі виходу зі фракції або невходження до неї. Рішення мають ухвалювати тільки самі з’їзди. 

Представник Центрвиборчкому повідомив, що в ЦВК є багато заяв від кандидатів про їх реєстрацію народними депутатами замість депутатів, що склали повноваження достроково. 

Водночас, за словами Магери, ЦВК комплексно розглядатиме такі питання. Зокрема, для цього необхідно ретельно вивчити всі судові рішення та всі рішення з'їздів. 

Натомість представник БЮТ у Центральній виборчій комісії Сергій Сас повідомив, що Блок Юлії Тимошенко передав документи з'їзду про дострокове припинення повноважень народних депутатів керівникові Верховної Ради в понеділок о 18.10. 

За інформацією Саса, блок "Наша Україна" у понеділок також передав аналогічні документи. Проте Сас повідомив, що БЮТ ще не передавав ці документи в ЦВК. 

На його думку, станом на вівторок Верховна Рада вже "нечинна як орган державної влади". 

Сас також нагадав, що рішення ЦВК про обнулення списку БЮТ на підставі міжпартійного з'їзду блоку оскаржив у Печерському суді кандидат у депутати Олександр Вєтров, що проходить у непрохідній частині списку під номер 272. 

За його позовом Печерський районний суд визнав незаконним згадане рішення ЦВК і поставив за обов'язок комісії скасувати його. 

Рішення Печерського суду БЮТ оскаржив в Адміністративному суді Києва, який тепер розглядає скаргу.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: