ЦВК змінила процедуру голосування вдома

Центрвиборчком вирішив спростити процедуру голосування вдома.

Для голосування за межами виборчої ділянки виборець не повинен надавати документ, підтверджуючий, що він не може переміщатися самостійно. 

Таке рішення було ухвалене на засіданні Центральної виборчої комісії. За нього проголосували 8 членів ЦВК, 4 - проти і двоє утрималися.

З цього питання на засідання ЦВК було винесено два проекти рішення. Зокрема, член ЦВК Жанна Усенко-Чорна в своєму проекті рішення пропонувала, щоб виборець, який подає заяву про голосування вдома, надавав довідку з лікарні на підтвердження факту нездатності самостійно переміщатися.

Усенко-Чорна також пропонувала, щоб при включенні в списки для голосування в день виборів дільнична комісія вимагала від виборця підтвердження органу ведення реєстру про те, що виборець не має іншої виборчої адреси.

За пропозицію Усенко-Чорної проголосували лише 6 членів ЦВК, п'ятеро утрималися і троє голосували проти.
Альтернативний проект рішення з цього питання вніс член ЦВК Олександр Шелестов.

В ньому передбачалася норма, що виборець для голосування вдома не повинен подавати в дільничну комісію ніяких підтверджуючих документів. При цьому Шелестов указував на той факт, що згідно законодавства, дільнична виборча комісія повинна самостійно перевіряти факт нездатності виборця самостійно переміщатися.

Читайте також:

ЦВК: фінансування виборів на 2010 рік ще не розпочалося

Спостерігачі незадоволені підготовкою до виборів в Україні

ЦВК отримала 30% коштів, необхідних на підготовку виборів
 

ВідеоЦВК змінила процедуру голосування вдома

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: