Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

У МОЗ заявили, що умови лікарні принижують гідність і порушують права людини.

У Дніпровській психіатричній лікарні з суворим наглядом незаконно утримували пацієнтів, зокрема шістьох іноземців.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров’я України.

Лише щодо одного іноземця лікарня повідомила консула відповідної країни, як того вимагає законодавство.

Окрім цього, у лікарні досі перебувають чотири пацієнти, який згідно з ухвалою суду мали перевести ще декілька місяців тому.

У МОЗ наголосили, що умови, в яких перебувають пацієнти психіатричної лікарні принижують гідність і суперечать міжнародним нормативно-правовим актам про права людини. "До вбиральні пацієнти ходять строго за графіком, у двері туалетів вмонтоване вікно, а на ніч у палатах залишають увімкненим яскраве світло", - повідомили у Міністерстві.

У МОЗ запевнили, що роблять необхідні кроки задля виправлення цієї ситуації. Там також нагадали, що у Дніпровській психлікарні з суворим наглядом триває реорганізація, що розпочалася 17 вересня.

Пацієнтів з цієї лікарні переведуть до психіатричних лікарень, що розташовані ближче до місця їхнього проживання. "Станом на ранок 20 вересня заяви про переведення написали 267 пацієнтів з 655. Переведення розпочнеться найближчим часом", - зазначили у МОЗ.

Нагадаємо, у липні пацієнти реабілітаційного центру "За життя" у Броварах заявили про утримання проти їхньої волі. Перевірка не виявила жодних рішень судових органів, медичних закладів і згоди самих осіб на утримання їх там. Також пацієнти повідомили, що їм давали невідомі медичні препарати, які пригнічували їхню волю.

ВідеоЗа катування пацієнтів холодом під арешт взяли головного лікаря психлікарні у Сумах

Залиште свій коментар

Вибір редакції