Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Тука розповів, коли Україні доведеться провести деокупацію Донбасу військовим шляхом

Тука наголосив, що Україна втратила цей рік у питанні деокупації Донбасу мирним шляхом

Заступник міністра з питань окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука заявив, що звільнити територію окупованого Донбасу від бойовиків мирним шляхом можна буде лише в найближчі кілька років, передає "112 канал".

Чиновник вважає, що після введення поліцейської місії ОБСЄ на мирне вирішення конфлікту можна розраховувати ще 3-5 років.

"Ніхто не говорить про те, що відразу після введення цієї місії можна призначати вибори, повертатися до цивільного життя, все владналося, мир і спокій. Це утопія, це не так. І міжнародний досвід про це говорить. Треба ще деякий час на демілітаризацію. Треба певний час повернути офіційних державних інститутів України на ті території", - заявив він.

Окрім того, Тука вважає, що за останній рік у питанні деокупації регіону Україна не зробила масштабних кроків. Тож, за його словами, цілком можливий варіант деокупації військовим шляхом.

"З об'єктивних міжнародними дослідженнями, які проводяться протягом останніх 30 років, цей строк визначається приблизно в 5 років. Потім тільки військовий шлях", - наголосив він, додавши, що  "цей рік ми втратили"

Нагадаємо, спеціальний представник ОБСЄ у Тристоронній контактній групі з врегулювання ситуації на Донбасі Мартін Сайдік заявляє про відсутність прогресу у питанні обміну заручників на Донбасі. Під час засідання робочої підгрупи з гуманітарних питань продовжилася інтенсивна дискусія щодо звільнення осіб, які утримуються у зв'язку з конфліктом на Донбасі. Cтало очевидним, що сторони мають різні позиції щодо цього важливого питання, сказав він, додавши, що у вирішенні цього питання немає поки що жодного прогресу.

Залиште свій коментар

Вибір редакції