Турчинов: "латентний диктатор Ющенко" не зможе застосувати силу

Розмови про запровадження надзвичайного стану - "лише мрії слабких закомплексованих людей", переконаний віце-прем’єр Олександр Турчинов.

Передумов для силового варіанта розвитку подій в Україні немає, вважає перший віце-прем’єр Олександр Турчинов.

На його думку, навіть за великого бажання в "латентного диктатора Ющенка" (президента України Віктор Ющенка – прим. ред.) відсутні будь-які можливості реалізувати силовий сценарій.

"Уже стали традиційними сплески балаканини, а не дій з боку Секретаріату президента, його прибічників або підлеглих працівників місцевих адміністрацій. Заходить мова то про можливе запровадження надзвичайного стану, то про відсторонення прем’єра від влади, то про пряме президентське правління. Та поки що це лише мрії слабких закомплексованих людей", - заявив Турчинов в інтерв’ю "Дзеркалу тижня".

При цьому він звернув увагу на те, що "у виконанні наділених владою чиновників такі розмови й розробки є фрагментами незаконних антиконституційних дій".

"Це елементи, які мають чітке визначення, зокрема й у Кримінальному кодексі. Водночас не можна не помітити, що в команди президента постійна сверблячка використовувати силові структури - СБУ і Генпроку¬ратуру - для захисту своїх політичних і корпоративних інтересів", - зазначив Турчинов.

Втім, ще раз наголосив політик, він не вірить, "що люди, які не здатні якісно виконувати свої функції, спроможні взяти на себе непросту ношу новоспечених диктаторів і не побоятися піти цим шляхом".

"Отже, пряме президентське правління, як і все інше, залишиться на рівні розмов. На рівні "інтелектуальних" розробок якихось політичних штабів", - резюмував він.

В цьому питанні думка віце-прем'єра кардинально різниться з думкою міністра внутрішніх справ Юрія Луценка. Голова МВС, навпаки, вважає, що всі передумови для силового сценарію в Україні існують.

"Симбіоз економічної кризи, акцій протесту, погіршення криміногенної ситуації і реваншистських настроїв політиків, які почали президентську кампанію, на поверхні. Насправді це і є передумови до силового варіанту", - заявляв Луценко.

Читайте також:

СБУ й Міноборони не вірять в можливість "силового сценарію"

Наметове містечко на Майдані розтрощили ветерани спецпідрозділів

Симоненко: Кучма та Ющенко "за долари" готують Яценюка в президенти

Ющенко вважає, що на нього тиснуть імпічментом

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: