Турчинов: ми розірвали корупційні контракти, санкціоновані Ющенком

Олександр Турчинов підтвердив, що ціна газу у 2009 році буде 228 дол. Богдан Соколовський називає газові домовленості провалом для України.

Віце-прем'єр-міністр Олександр Турчинов заявив, що у 2009 році ціна на газ для населення змінюватися не буде. Виступаючи у програмі "Точка зору" на Першому національному каналі, він зазанчив, що середня ціна газу за підсумками року становитиме 228 доларів за тисячу кубометрів.

За словами Турчинова, Тимошенко розірвала корупційні контракти, які санкціонував Віктор Ющенко ще у 2006 році. Згідно з ними, Україна не мала змінювати транзитні тарифи до кінця 2010 року.

У відповідь повноважений президента з міжнародних питань енергетичної безпеки Богдан Соколовський заявив, що Україна отримала найвищу ціну серед європейських країн. Ціна газу для України відраховуватиметься від базової у 450 дол. Водночас, за його словами, Україна зберегла найнижчу ставку тарифу на транзит. У результаті такої високої ціни і низької ставки тарифу, за підрахунками Соколовського, Україна втратить 1 млрд. 150 млн. дол.

Також Соколовський наголосив, що не виконано доручення президента щодо усунення усіх посередників на газовому ринку. Він повідомив, що RosUkrEnergo дійсно більше не буде присутній на ринку, проте з'явився новий посередник – "Газпромзбут".

Турчинов вважає, що українців не цікавить ціна газу для Європи, їх цікавить ціна для населення Україна, а вона не зміниться, бо за рахунок внутрішніх резервів вдасться збалансувати ціну і вийти на 228 дол. за 1 тис. куб. м за підсумками року.

Також Турчинов відкинув звинувачення у тому, що урядова делегація у Москві не виконала директиви Ющенка. Він наголосив, що Ющенко мав можливість взяти участь у переговорах з 1 по 17 січня, проте не зробив цього.

Читайте також:

Євросоюз: газові домовленості - успіх України та ЄС

Україна буде платити за газ 162 долара 

Україна підвищить ставку за транзит газу до 3 доларів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: