Турчинов розповів, чим українська ракета "Стугна" краща за американську "Джавелін"

За його словами, українська "Стугна" з лазерним наведенням на ціль має колосальний попит за кордоном.

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов розповів, чим українська протитанкова ракета "Стугна" краща за американську "Джавелін".

Про це він розповів у інтерв'ю "УНІАН".

"Скажімо так: українська "Стугна" з лазерним наведенням на ціль в своєму класі має колосальний попит не лише в наших військах, а й за кордоном. Ракета "Джавелін" має теплове самонаведення. Але якщо, наприклад, танк перебуває в обороні з непрацюючим двигуном, то ефективність "Джавелін" різко падає, а "Стугна" зможе точно вразити таку ціль. Але "Джавелін" дуже добре працює по рухомих цілях, і ми, за згодою наших партнерів, могли б швидко налагодити випуск її аналога в Україні. Відсутність необхідної комплектації і жорстка відмова від багаторічної кооперації з російськими підприємствами змушує нас шукати вихід і знаходити можливість виробляти потрібні вироби, блоки і необхідні комплектуючі самотужки",- заявив Турчинов.

За його словами, через відсутність поставок безпілотників Україна налагодила виробництво тактичних БПЛА.

"Цьогоріч нам запропонували безпілотники на порядок гірші тих, що ми випускаємо. Але ми не стоїмо на місці і йдемо далі - на "Антонова" вже презентували модель нового бойового безпілотника, який може ефективно вражати цілі на далеких відстанях",- повідомив він.

"А якщо наші партнери знімуть обмеження з постачань, ми, звичайно, не відмовимося ні від "Джавелінів", ні від будь-якої іншої зброї. В умовах військового протистояння зайвої зброї не буває. Ми взагалі не відмовляємося ні від чого, що нам дають", - підкреслив Турчинов.

З іншого боку, він пояснив, що випереджальний розвиток оборонпрому стимулює економіку країни. Так, дедалі більше недержавних різнопрофільних підприємств починають працювати з військовою тематикою. Він відмітив, що збільшується кооперація, удосконалюються технології, створюються нові робочі місця.

Нагадаємо, 29 серпня на одному з військових полігонів України було проведено пуск нової ракети "Вільха" у присутності секретаря РНБО Олександра Турчинова.

ВідеоНа полігоні успішно випробували нову українську ракету "Вільха"

Залиште свій коментар

Наступна публікація