Турчинов розповів про нові суперрозробки української "оборонки"

Секретар РНБО похвалився сучасним озброєнням, яке виробляють українські заводи.

Україна виробляє широкий спектр військової зброї і техніки за стандартами НАТО.

Про це заявив секретар РНБО Олександр Турчинов в інтерв'ю УНІАН.

"У 2014-му ми заклали основи і запустили процеси. Це - виробництво, це вимагає часу. Звичайно, не можна було за березень або квітень 2014 року все одразу відновити. Реальні результати оборонпром почав давати вже з 2015 року. Ми закриваємо всі основні потреби в техніці і озброєнні наших Збройних сил, Нацгвардії, всіх силових структур. Українські підприємства виробляють багато позицій: починаючи від пістолетів і автоматів і закінчуючи бронетехнікою і потужними ракетними комплексами", - зазначив він.

За словами Турчинова, Україна потребує військово-технічної кооперації з партнерами.

"Дуже складно закривати весь спектр сучасних озброєнь самостійно. Умовно кажучи, у нас є потужна ефективна бронетехніка, але, щоб вона відповідала найвищим стандартам, необхідні найсучасніші приціли, необхідні прилади нічного бачення тощо", - пояснив секретар РНБО.

До того ж він запевнив, що у нові види зброї і техніки, які зараз проектуються і виробляються, одразу закладаються стандарти НАТО.

"Одразу потрібно озброюватися так, щоб не було необхідності переозброюватися, щоб наша зброя нічим не поступалася кращим зразкам. І це досить витратна тема. При проблемному бюджетному фінансуванні, при тому ж саботажі в парламенті, це дуже важко дається", - додав Турчинов.

Окремо секретар РНБО наголосив, що особисто займається відновленням ракетного щита України - ракетобудуванням.

"Нещодавно ми провели успішні пуски ракет українського виробництва. Вони за своїми характеристиками значно перевершують російські аналоги. Це реалізація завдання, яке стоїть перед вітчизняним оборонпромом - нова українська зброя нічим не повинна поступатися російській, більш того, перевершувати її. Реалізація нашої ракетної програми - шлях до забезпечення надійного захисту нашої країни. У роботі є дуже перспективні розробки, які дозволять повернути Україні втрачене лідерство на ринку ракетних технологій", - сказав він.

Водночас Турчинов зауважив, що також нарощують виробництво заводи, які простоювали багато років.

"Харківська танкова школа відома всьому світу. Наші танки і бронетранспортери не поступаються зарубіжним аналогам. ДП "Антонов" виробляє військово-транспортний літак, один із найкращих у світі. Але ці, як і багато інших підприємств, мають, м'яко кажучи, далеко не найсучасніше обладнання. Для того, щоб забезпечити випуск зброї і техніки нового покоління, потрібні великі інвестиції в технічне переозброєння виробництва. Без впровадження нових технологій (цифрових, 3-d друку тощо) ми не зможемо конкурувати на зовнішніх ринках озброєнь і надійно захищати країну, в умовах відсутності ефективної системи колективної безпеки в Європі і світі. Але це - окрема тема нових викликів, які потребують негайної економічної і технологічної трансформації нашої країни", - підсумував він.

Нагадаємо, раніше Турчинов розповів, чим українська ракета "Стугна" краща за американську "Джавелін". За його словами, українська "Стугна" з лазерним наведенням на ціль має колосальний попит за кордоном.

Залиште свій коментар

Наступна публікація