Турчинов: у зриві продажу ОПЗ винен Ющенко

Перший віце-прем'єр вважає, що президент заборонив приватизацію ОПЗ щоб "налякати інвесторів і продати завод за безцінь".

Перший віце-прем'єр Олександр Турчинов покладає відповідальність за зрив аукціону з продажу Одеського припортового заводу на президента Віктора Ющенка.

За його словами, продавати будь-який державний завод краще було в минулому році. "Саме в минулому році був пік попиту на основні фонди, економіка напередодні кризи мала зайвий ресурс для інвестицій", - зауважив Турчинов.

В цьому році, наголосив він, кон'юнктура гірша, проте Україні важливо було продемонструвати, що економічна ситуація стабілізується. Він нагадав, що рішення про приватизацію ОПЗ було ухвалене вже давно.

Але "тоді президент нічого не видавав" (укази про призупинення продажу заводу – прим. ред.), оскільки, на думку Турчинова, "сподівався, що за відсутності реальних іноземних інвесторів завод можна буде продати за безцінь".

"Як тільки такі важливі інвестори заявили про участь в конкурсі - з'явився указ", - сказав він, додавши, що указ мав за мету "налякати інвесторів, відбити їх від участі в аукціоні і дати можливість купити за безцінь завод".

"В результаті ми вийшли на ту ціну, яка не відповідає реальній вартості", - заявив Турчинов.

Рішення конкурсної комісії щодо невизнання результатів аукціону він назвав "дуже правильним".

"Комісія не допустила зговору, і аукціон з продажу не відбувся. Відповідальність за це … лежить на президенті і на тих, хто грав у такі тіньові або напівтіньові схеми … Це не просто якась традиційна корупційна схема – це тотальна війна проти власної економіки", - заявив Турчинов.

Нагадаємо, на відкритому аукціоні пакет 99,567% акцій Одеського припортового заводу було продано компанії "Нортіма" бізнесмена Ігоря Коломойського за п'ять мільярдів гривень.

Проте конкурсна комісія відмовилися визнати результати аукціону (пояснивши це заниженою ціною) і скасувала продаж заводу. Як пізніше повідомив в.о. голови Фонду держмайна Дмитро Парфененко, ФДМ хотів отримати за Одеський припортовий хоча б 1 мільярд доларів.

Читайте також:

Фонд держмайна збирався отримати за ОПЗ 1 млрд доларів

Тимошенко звинуватила претендентів на ОПЗ у змові

Коломойський оскаржить скасування продажу ОПЗ

Ющенко передав тіньові схеми продажу ОПЗ до Генпрокуратури

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: