Турчинов: захоплення "Нафтогазу" провів Ющенко

Віце-прем'єр звинуватив президента у тому, що він свідомо закликав до себе голову "Нафтогазу", щоб полегшити операцію в будівлі компанії.

Перший віце-прем`єр-міністр Олександр Турчинов звинуватив президента Віктора Ющенка у сприянні проведенню операції із захоплення будівлі НАК "Нафтогаз України".

Про це урядовець заявив на прес-конференції в Кабміні.

Турчинов звинуватив главу держави в тому, що він призначив, а потім переніс зустріч з в.о. голови "Нафтогазу" Ігорем Діденком, чим сприяв проведенню операції Служби безпеки.

"Мені здається, не випадково, коли почалася атака на НАК "Нафтогаз", я намагався зв`язатися з керівництвом НАК, але нікого не було на місці. В.о. голови НАК "Нафтогаз" пан Діденко в цей момент знаходився в Секретаріаті президента, і я три години не міг з ним зв`язатися, оскільки в нього був вилучений мобільний телефон. Таким чином, пан президент разом з паном Хорошковським проводив операцію на користь конкретних осіб", - сказав Турчинов.

За його словами, він зміг зв`язатися з Діденком і повідомити його про події в "Нафтогазі" тільки через три години після силової операції.

"Діденко був шокований, він три години нічого не знав. Щойно він зайшов у Секретаріат президента, у нього відібрали мобільний телефон, і тоді вже почався штурм "Нафтогазу". Він від мене дізнався, про те, що відбувається в НАК "Нафтогаз", - пояснив віце-прем'єр.

Він також повідомив, що відразу після цієї телефонної розмови Діденко поїхав до будівлі своєї компанії.

Нагадаємо, за інформацією "Нафтогазу", працівники СБУ вимагали від компанії надати їм оригінали угод на поставки й транзит газу, підписаних 19 січня з російським "Газпромом".

Основні події в будівлі компанії розвивалися навколо актової зали та кабінету заступника головного бухгалтера "Нафтогазу" Марії Кушнір.

Її кабінет було заблоковано. Після цього жінка із серцевим нападом була доправлена до лікарні. Вчора, 3 березня, Кушнір кілька годин допитували в СБУ, крім того, вона повинна була прийти на допит і у середу.

В СБУ заявили, що її співробітники проводили в будівлі "Нафтогазу" звичайні слідчі дії, пов'язані із розслідуванням кримінальної справи за фактом заволодіння посадовими особами "Нафтогазу" 6,3 мільярда кубометрів транзитного газу на суму більше 7,4 мільярда гривень.

В рамках цієї справи СБУ вже затримала заступника начальника відділу енергетичної митниці Державної митної служби Тараса Шепітька.

Зараз співробітники підрозділу "Альфа" вже залишили будівлю "Нафтогазу". Там залишилися тільки цивільні слідчі СБУ.

Читайте також:

"Альфа" забирає в "Нафтогазу" оригінали контрактів з "Газпромом"

Люди в масках захопили будівлю "Нафтогазу України"

СБУ пояснила, чому затримала впливового митника

СБУ затримала замначальника митниці за газ RosUkrEnergo

ВідеоТурчинов про Ющенка

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: