Турчинов закликав Генпрокуратуру зупинити тиск на виборчкоми на Сході

Перший віце-прем'єр заявив про втручання прокуратури у роботу виборчкомів на Сході на користь Януковича та закликав генпрокурора Медведька розібратися.

Перший віце-прем'єр Олександр Турчинов просить генпрокурора зупинити втручання працівників прокуратури у хід виборів на користь Віктора Януковича.

Про це йдеться в його листі до генпрокурора Олександра Медведька.

Зокрема Турчинов повідомляє, що протягом усієї виборчої кампанії з багатьох областей України надходять повідомлення про незаконне втручання працівників прокуратури у виборчий процес. Особливо це стосується Донецької, Луганської і Запорізької областей.

"Таке втручання полягає у здійсненні тиску на членів виборчих комісій від кандидата на посаду президента Юлії Тимошенко і нереагуванні на факти численних порушень законодавства з боку членів виборчих комісій від кандидата на посаду президента Віктора Януковича", - заявляє Турчинов.

За його словами, довірена особа Тимошенко встановила й задокументували факти фальсифікації протоколів засідань комісії, у зв’язку з чим звернулася з відповідними заявами до органів прокуратури. Однак "належних заходів реагування вжито не було".

Турчинов зазначив, що погрози на адресу членів виборчих комісій від кандидата Тимошенко у вище зазначених областях щодо звільнення їх з основного місця роботи набули системного характеру.

Крім того, за його словами, є факти, коли органи прокуратури у Донецькій області чинять моральний тиск на членів виборчих комісій від Тимошенко.

Він попросив Медведька "негайно втрутитися в ситуацію, що склалася в Донецькій області напередодні виборів, та зупинити протиправні дії з боку членів виборчих комісій від кандидата на посаду президента Віктора Януковича".

"А також (прошу) притягнути до відповідальності працівників органів прокуратури, які грубо порушили вимоги законодавства, та в подальшому забезпечити недопущення вищезгаданих порушень", - додав Турчинов.

Раніше Турчинов заявляв, що світ може не визнати президентські вибори в Україні через прийняття парламентом змін до закону про вибори президента.

За його словами, прийняття за 3 дні до голосування цих змін стало шоком не тільки для українців, а й для тих європейців, які спостерігають за виборами в Україні. "Проблема в тому, що Україну можуть не сприймати як цивілізовану державу. І світ, незалежно від результатів виборів, може просто їх не визнати", - сказав він.

Нагадаємо, Верховна рада проголосувала за зміни до закону про вибори 3 лютого. Ухвалення скандального законопроекту, який підтримали 233 депутати, супроводжувалося бійками та блокуванням трибуни. Президент Віктор Ющенко 4 лютого підписав зміни до закону про вибори і наступного дня він набув чинності.

Читайте також:

Українські прикордонники пропустили російських спостерігачів

Турчинов заперечив намір Тимошенко зняти свою кандидатуру з виборів

Турчинов попередив, що світ не визнає вибори в Україні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: