Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Турчинов заперечив плани України щодо ракетних випробувань у Керченській протоці

Секретар РНБО нагадав, що територія на захід від протоки є суверенним повітряним простором України.

Україна не планує проводити ракетні випробування в Керченській протоці. Про це заявив секретар Ради національної безпеки та оборони Олександр Турчинов, відповідаючи на звинувачення з боку російської сторони у "порушеннях Україною російського повітряного простору під час випробувань ракетної зброї".

"Істерика Росії про те, що Україна, порушуючи всі міжнародні угоди, в односторонньому порядку прийняла рішення щодо проведення ракетних випробувань у "суверенному повітряному просторі Російської Федерації" позбавлена здорового глузду", - цитує Турчинова прес-служба РНБО.

За його словами, відповідно до всіх міжнародних угод, суверенний повітряний простір Росії у Чорному морі закінчується посередині Керченської протоки, і в цьому районі українська сторона не планує проведення ракетних випробувань.

"Вся інша територія на захід від Керченської протоки є суверенним повітряним простором України", - зазначив Турчинов.

Він додав, що ракетні випробування Україна проводить в межах всіх міжнародних зобов'язань та договорів. "Тому просимо РФ не заважати випробуванням своїми істериками і провокаціями", - сказав секретар РНБО.

Нагадаємо, Федеральне агентство повітряного транспорту РФ (Росавіація) повідомило про наміри української сторони провести ракетні стрільби в повітряному просторі над окупованим Сімферополем. Росавіація повідомляє, що Україна "в односторонньому порядку" ухвалила рішення про проведення стрільб, назвавши район над окупованим півостровом "суверенним повітряним простором РФ". У повідомленні мовиться, що стрільби нібито заплановані на 1 та 2 грудня у "зоні відповідальності РФ".

Залиште свій коментар

Вибір редакції