Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Турчинов запевнив, що РНБО оперативно розгляне санкції проти засновників телеканалів "112" та NewsОne

Секретар РНБО наголосив, що санкції будуть персональними і скерованими саме проти засновників цих каналів.

РНБО оперативно розгляне можливість запровадження санкцій до юридичних осіб, що мають стосунок до телеканалів "112" та NewsОne.

Про це заявив Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов на спільній прес-конференції з керівником Бюро національної безпеки Республіки Польща Павелом Солохом у Києві, передає УНІАН.

Так він прокоментував ухвалення Верховною Радою постанови "Про схвалення пропозицій щодо застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)".

ВідеоСанкції до власників українських телеканалів можуть призвести до хаосу в медіа-врегулюванні

Парламент вимагає застосувати санкції до власників телеканалів "112 Україна" та NewsOne. Причина - поширення цими ЗМІ дезінформації, ворожої пропаганди та лобіювання інтересів держави-агресора Росії. Із таким проханням парламент звернувся до Ради нацбезпеки і оборони. На депутатське рішення вже відреагували в Національній спілці журналістів. Її голова Сергій Томіленко назвав його політичним, неправомірним і таким, що може призвести до хаосу в медіа-регулюванні. 

Санкції до власників українських телеканалів можуть призвести до хаосу в медіа-врегулюванні

Турчинов зазначив, що інформація, яку 4 жовтня обговорювали народні депутати і яка стала підставою для ухвалення Верховною Радою постанови, свідчить про те, що, "на превеликий жаль, інформаційна агресія Російської Федерації проти нашої держави - це є дуже актуальне і проблемне питання".

Водночас РНБО ще офіційно не отримала цей документ від парламенту.

"Але те, що сьогодні обговорювалося... свідчить про те, що санкції будуть скеровані саме щодо засновників цих двох телевізійних каналів", - заявив Турчинов, додавши, що відомо про досить складну і приховану систему власності цих телеканалів.

"До речі, пропаганда тероризму також є одним із форматів терористичної діяльності", - заявив Турчинов.

"Тому, я хочу сказати, що як тільки офіційно з парламенту до Ради національної безпеки і оборони надійде постанова, я не бачу якихось проблем з часом, щоби оперативно розглянути це питання і прийняти рішення відповідно до закону і Конституції України", - наголосив Турчинов.

Як повідомлялося раніше, Верховна Рада звернулася до РНБО щодо застосування санкцій до окремих товариств, причетних до телеканалів "112" та NewsОne.

Наприкінці серпня екс-заступник голови АП Віктора Януковича Андрій Портнов заявив, що отримав в управління телеканал NewsOne: власник 100% статутного фонду компанії Володимир Мураєв - батько нардепа Євгена Мураєва - передав йому телеканал в управління терміном на 3 роки. Мураєв-молодший цю інформацію підтвердив.

Спікер Верховної Ради України Андрій Парубій розповів, що дав доручення підготувати відповідні закони щодо діяльності телеканалів "112 Україна" та NewsOne, оскільки петиція з проханням їх закрити набрала достатньо голосів.

Залиште свій коментар

Вибір редакції