Турчинов зізнався, що при президенті Тимошенко уряд очолить він

Поки парламент не обере новий уряд, Турчинов планує виконувати обов’язки керівника Кабінету міністрів.

Перший віце-прем’єр-міністр Олександр Турчинов у разі обрання Юлії Тимошенко президентом виконуватиме обов’язки глави уряду, доки Верховна рада не визначиться з новим складом Кабінету міністрів.

"Поки парламент не обере новий уряд, я буду виконувати обов’язки керівника Кабінету міністрів", - заявив Турчинов в інтерв’ю одному з вітчизняних телеканалів.

Він висловив сподівання, що Юлія Тимошенко в разі обрання президентом зможе консолідувати парламент, владу і загалом країну. "Протягом місяця (після виборів) парламент запрацює, буде сформована стабільна більшість", - зауважив Турчинов. Він уточнив, що не йдеться про формування нової коаліції, натомість до існуючої більшості приєднаються інші депутати, зокрема, й ті, які раніше з неї вийшли. "Ми матимемо не більшість, яка на папері, а реальну, яка голосує, приймає рішення", - наголосив перший віце-прем’єр. Він додав, що буде відновлено ефективну діяльність виконавчої влади, коли рішення уряду не блокуватимуться на місцевому рівні, також буде наведено порядок у судовій владі, і тоді країна запрацює.

Турчинов не вбачає у такій концентрації повноважень загроз для узурпації влади, оскільки узурпація передбачає незаконне заволодіння владними повноваженнями. "Побудова владної вертикалі - це єдиний шлях до наведення порядку в країні", - переконаний соратник Тимошенко.

Окрім того, він запевнив, відповідаючи на уточнююче питання, що не може бути спроб посягнути на повноваження ВР. "Не може бути скасоване право парламенту призначати не тільки прем’єра, але ж і уряд, це загальновизнана європейська норма, і відхід від неї – серйозне порушення, ніколи ми на це не підемо", - пояснив Турчинов.

Водночас віце-прем’єр наголосив на необхідності продовження конституційної реформи, внаслідок чого можуть бути посилені як певні повноваження парламенту, так і певні повноваження глави держави. Для цього, за словами політика, має бути проведений референдум, щоб суспільство відповіло на запитання, яким шляхом йти – чи посилювати парламентаризм, чи президентську вертикаль.

Нагадаємо, прем'єр-міністр Юлія Тимошенко поки не коментує можливі кадрові призначення у разі її перемоги на виборах глави держави.

"Про кадри ми говоритимемо, після того, як народ України отримає остаточну перемогу над мафією", - сказала Тимошенко на прес-конференції, відповідаючи на питання про те, чи стане нинішній перший віце-прем'єр-міністр Олександр Турчинов головою уряду у разі її перемоги на президентських виборах.

Читайте також:

Турчинов відмовився знову балотуватися на посаду мера Києва

На Різдво Янукович зустрів Тимошенко, а Ющенко - смерть з косою

БЮТ позачергово скличе Раду, щоб заборонити голосувати вдома

Ющенко: Тимошенко благала мене закрити кримінальну справу проти неї

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: