Турчинов знайшов винних у поразці Тимошенко

Серед причин поразки Юлії Тимошенко на виборах президента Олександр Турчинов назвав кризу і слабкість громадян перед обіцянками Януковича.

Поразці Юлії Тимошенко на президентських виборах сприяла криза і готовність людей продавати свій голос.

Про це заявив колишній перший віце-прем'єр Олександр Турчинов.

"Якщо не говорити про фальсифікації, про які вже сказано вдосталь, то основним противником, із яким довелося боротися, була, звісно, криза, а не Янукович і його команда. Слід визнати, що криза виявилася досить могутнім противником", - сказав він.

"На жаль, частина наших громадян не встояла перед обіцянками Януковича. Брехлива тема швидкого підвищення соціальних стандартів в умовах кризи знайшла підтримку в багатьох. Реальні докази уряду не сприймалися", - зазначив Турчинов.

"Окремо слід виділити роз’єднаність демократичних сил. Адже 2004 року ситуація була не менш драматичною. Проте тоді жорсткому режиму Кучми, потужному силовому тиску й інформаційній блокаді протистояла єдина демократична опозиція", - наголосив колишній перший віце-прем'єр.

"2010-го, щоб відстояти свої п’ять відсотків, демократично обраний президент Ющенко не гребував нічим. По суті, конфлікт і війна на поразку в національно-демократичному таборі відіграли фатальну роль у цій виборчій кампанії", - зазначив він.

Турчинов підкреслив, що "навіть у другому турі Ющенко і компанія продовжували воювати проти Тимошенко на боці Януковича".

Серед найголовніших причин поразки Тимошенко він назвав також "готовність людей продавати свій голос".

"Така безпринципність громадян може привести країну до будь-якої тоталітарної системи, завести в будь-який глухий кут. Це головне, з чим треба боротися і опозиції, і ЗМІ", - вважає політик.

Разом з тим, Турчинов визнав, що не зміг переконати Тимошенко піти з Кабміну в 2008, зважившись на дострокові вибори, що дало б можливість Ющенку і Януковичу сформувати уряд в умовах кризи у важкому для країни 2009-му році.

"Але вона вирішила, що це може бути вигідно для виборчої кампанії, але не для країни. Вона була впевнена, що ніхто, окрім неї, не утримає ситуацію", - наголосив він.

"Можна назвати це патерналізмом, можна — героїзмом. Але останнє слово було за нею. І вона прийняла рішення не проводити дострокових виборів", — додав політик.

Читайте також:

В Рахунковій палаті запевнили, що Тимошенко та Турчинов завдали збитків на 20 мільярдів

Тимошенко вважає, що краще за неї ніхто не слугував Україні

Герман: Тимошенко запхала руку в найсвятіше

Тимошенко заявила про початок політичних репресій

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: