Туреччина виступає за збереження етнічного миру в Криму

Міністр закордонних справ Туреччини виступив за збереження етнічного миру в Криму. Він пообіцяв допомагати кримськотатарському народу.

Міністр закордонних справ Туреччини Ахмет Давутоглу заявив, що турецька сторона виступає за збереження етнічного миру в Криму і буде надавати допомогу кримськотатарському народу.

Про це він сказав у четвер, 6 травня, у Сімферополі.

"Всі народи, які проживають на території Криму - це наші друзі, наші сусіди, і ми надаємо величезне значення етнічному світу в даному регіоні. Ми розглядаємо кримськотатарський народ у Криму як міст дружби між нашими країнами", - сказав він.


Дипломат запевнив, що Туреччина буде і далі надавати допомогу кримськотатарському народу, як робить це більше 10 років.

"Ми готові надавати всіляку допомогу, яка буде необхідна в Україні і Криму. Немає меж цієї допомоги ... ми дякуємо за допомогу, яка сьогодні чиниться урядом України і керівництвом Криму кримським татарам. У нас спільна доля, і майбутнє ми побудуємо разом", - підкреслив він.

Крім того, Давутоглу назвав Україну важливим стратегічним партнером і сусідом для його держави.

Він також повідомив, що в ході зустрічей в Києві в середу одним з прийнятих рішень була організація поромної переправи між турецьким містом Синоп і Ялтою, у Криму.

У ході візиту до Криму міністр відвідав селище Зуя під Сімферополем, де взяв участь у відкритті кримськотатарської школи, яка була побудована завдяки коштам, виділеним урядом Туреччини.

Потім він провів зустрічі з прем'єр-міністром Криму Василем Джарти і головою Верховної ради Криму Володимиром Константіновим.

Далі міністр проведе зустрічі з керівництвом Меджлісу кримськотатарського народу, а потім відвідає Севастополь, де покладе квіти до пам'ятника кримським татарам, які загинули під час війни. Потім він повернеться до Сімферополя, де побуває у кримськотатарській школі.

Глава МЗС Туреччини 5 травня зустрівся в Києві з президентом України Віктором Януковичем, прем'єр-міністром Миколою Азаровим і міністром закордонних справ Костянтином Грищенком.

Нагадаємо, Давутоглу заявляє про бажання і готовність його країни ввести безвізовий режим з Україною.

Читайте також:

Туреччина готова ввести безвізовий режим з Україною

Україна, Туреччина і НАТО підписали меморандум

Туреччина зацікавлена у створенні зони вільної торгівлі з Україною

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: