Турфірми в Україні ненадійні

Туристичний скандал тривав дві доби: майже 200 українців не можуть вилетіти з Бориспільського аеропорту. Наразі ситуацію вирішено.

Турист в аеропорту (Фото: www.sensator.ru)
Туристи вже дві доби сидять на валізах через турфірму. (Фото: www.sensator.ru)
Туристичний скандал триває вже дві доби. Майже 200 українців не можуть вилетіти з Бориспільського аеропорту. Люди хотіли відпочити на сонячному узбережжі Домініканської Республіки.

На другий день поневірянь пасажири заблокували "зелений коридор" терміналу. Поки що турфірма та авіаперевізник обіцяють виліт сьогодні о 20:30.

Дві доби розпачу, сумнівів, постійної боротьби між надією і обуренням. Такий початок відпочинку за 2,5 тисячі доларів.
Чиновники, які вранці поїхали до турфірми Євротур, констатують: "Офіс турфірми, був зачинений, а телефони не відповідали". Вже ближче до вечора там з’явилися співробітники.

Авіаперевізник цього рейсу - компанія "Євролайн". Спочатку охоронці офісу цієї структури пояснювали, що керівництва немає, потім пустили знімальну групу всередину. Директор "Євролайну" в телефонному режимі саме керує завантаженням на літак раніше відсутніх рятувальних плотів, їх вдалося отримати в іншої авіакомпанії.

Відсутність рятувальних засобів - лише одна з проблем. Інша полягає в тому, що компанія порушила українське законодавство, вчасно не повідомивши авіаадміністрацію про зміну літака. За версією директора, його компанія заздалегідь замовила український літак, але за тиждень до рейсу довелося терміново шукати інший - потрібний ІЛ-62 знайшли в Казахстані. Директор "Євролайну" натякнув, що вся ця акція спровокована конкурентами на ринку.

Авіатори обіцяють, що їхній літак сьогодні таки злетить, а з пасажирами попрацюють так, що ображених не залишиться. В авіаційній адміністрації розповіли, що в цьому році це вже третій подібний випадок. За словами заступника міністра транспорту Анатолія Колісника компанія порушила всі можливі законодавчі норми, але, як і в минулі рази, туроператорам довелося йти на зустріч більше сотні пасажирів в міжнародному аеропорті, які можуть спровокувати скандал.

Турфірма, яка за словами авіаперевізників повинна була заздалегідь попередити пасажирів про перенесення рейсу, за словами джерел в авіаадміністрації, є структурним підрозділом самого перевізника. У туристичній адміністрації ведуть реєстр всіх українських турфірм - їх більше 4 з половиною тисяч, і лише в цьому році ліцензії відібрали у 250. Як розповів один з начальників цієї структури, відшкодувати дві доби в Борисполі пасажири зможуть через суд - у випадку банкрутства турфірми банківська гарантія постраждалим є мізерною.

У туристичній адміністрації обіцяють вже невдовзі позбавити ліцензій ще 350 турфірм - це буде початком дуже великого скандалу.

За останніми повідомленнями журналістів ТСН, туристи, які дві доби провели в "Борисполі", таки вилетіли на відпочинок.

Відео200 туристів не можуть вилетіти з України

ВідеоТуристи таки вилетіли на відпочинок

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: