Туристи, які прилетіли з Балі, відмовилися від обсервації та заявили, що їх не випускали з літака

Дата публікації
Перегляди
3950
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Туристи, які прилетіли з Балі, відмовилися від обсервації та заявили, що їх не випускали з літака

Фото: УНІАН

Близько 100 людей з рейсу все ж безкоштовно розмістили в готелі "Козацький".

Українських туристів, які прилетіли з Балі чартерним рейсом, закликали пройти обов'язкову обсервацію через коронавірус. Українці переконують, що їх про це не попереджали і відмовлялися це робити.

Спочатку адвокат Масі Найєм у Facebook опублікував відео зі зверненням одного з пасажирів борту Тараса Гончаренка.

Чоловік розповів, що чартер вони оплатили самостійно і їм ніхто не розповів про те, що вони будуть на обсервації, а рекомендують перебування у двох готелях "за 380 євро", і в одному готелі можна безкоштовно.

За словами Гончаренка, в літаку 130 осіб зі 180-ти, є діти і люди похилого віку. 

Пасажири заявили, що вони готові пройти обстеження і тести за свої гроші, щоб довести, що вони не хворі на коронавірус.

"Літак оточений Нацгвардією, які прибули і в примусовій формі «добровільно» вимагають підписувати згоду на проведення обсервації. На питання щодо того, куди нас збираються ізолювати, не відповідають, жодних відповідей на наші запитання. Особливо тішить пункт про заборону на спілкування з пресою і «добровільну згоду» під тиском людей у формі. На наше прохання пройти тест - відмова", - пише Гончаренко.

Велкам хоум! Самолёт окружен нацгвардией, прибывших в принудительной форме «добровольно» принуждают подписывать...

Опубліковано Taras Honcharenko Неділя, 29 березня 2020 р.

Речниця міністра оборони України Світлана Павловська повідомила, що близько 100 українців з Балі розмістили на обсервацію у Києві в готелі "Козацький".

"Сьогодні о 6:00 державне підприємство Міністерства оборони України «Готель «Козацький», що у Києві, розмістив 100 осіб, які прибули з Балі та Катару", - пояснюють в Міноборони.

Вона нагадала, що на виконання вимоги президента України з метою убезпечення розповсюдження епідемії всі, хто прибуває до країни, повинні пройти обсервацію протягом 14 днів. До готелю "Козацький" звернулась місцева влада з проханням надати допомогу у вирішенні цього питання.

"Три автобуси у супроводі автомобілів поліції доставили прибулих до місця проведення обсервації. Деякі з поселених не погодились з необхідністю дотримання визначених заходів перестороги. На них складено адміністративні протоколи", - зазначила Павловська.

За її словами, готель "Козацький" 20 днів перебуває на карантині і був практично законсервований. Зараз весь персонал готелю на місці. Всі працюють у захисних костюмах. Прибулі з Балі та Катару українці повинні дотримуватись режиму і перебувати у номерах. Їжа буде їм надаватися до номерів.

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордониРоботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста. За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць - до 24 квітня. 

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентром спалаху в Україні стала саме Чернівецька область, де хворобу діагностують найбільше. Через активне поширення хвороби деякі українські області запровадили режим надзвичайної ситуації. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Наступна публікація