Турок напав на консульство України через знущання у міліції

Волкан Озбудак залишився живим. Він зважився на напад через образи, завдані йому в українському суді і міліції.

Нападник на генконсульство України у Стамбулі (Туреччина) 29-річний турок Волкан Озбудак залишився живим. Він зважився на напад через образи, завдані йому в українському суді і міліції.

Про це дізнався журналіст ТСН у Стамбулі.

Турок так пояснив сестрі свій учинок – хочу, каже, щоби мій голос почули: "Я хочу, щоби в Україні люди жили, як люди, щоб до них ставилися як до людей, а не як до тварин".

Як вдалося з’ясувати, Озбудак був тяжко поранений. Але зараз його життю ніщо не загрожує, повідомив шеф поліції Стамбула. Також за його інформацією, нападник вже переведений зі шпиталю в госпіталь при в'язниці. Тим не менше, він залишається під вартою.

Версій нападу на генконсульство безліч. Найперша і найпопулярніша, принаймні в Туреччині, історія про нібито сварку нападника зі своєю дружиною-українкою. Образившись на неї чоловік у такий спосіб вирішив помститися усій країні.

Здається, у цієї версії немає нічого спільного з реальністю, оскільки як вдалося з’ясувати, за день до трагедії, 8-го березня, чоловік телефонував своїй дружині, вітав її зі святом, і зізнавався що скоро приїде.

Друга версія вже українська. Нападник нібито був злочинцем зі стажем. Свого часу відбув термін покарання в Україні і був депортований в Туреччину. Здається що ця історія теж не дуже така реалістична.

Що змусило Озбудака вчинити спробу захопити консульство, пояснив шеф Стамбульської поліції Хусейн Чапкін: "Він одружений з українською дівчиною, і має в Україні будинок. У нього були персональні образи, і обрав отакий спосіб щоби їх висловити".

Це єдиний коментар, який удалось дістати від турецьких правоохоронців. Хоч він і не проливає світла на жоден із мотивів.

Пошуки причин привели до шахтарського містечка Олександрія на Кіровоградщині. Тут Волкан Озбудак провів п'ять років - разом із дружиною. Молоде подружжя добре пам'ятають сусіди.

Він старанно вчив українську, друзів і сусідів просив не кликати турецьким іменем Волкан. Він обрав для себе слов’янське ім’я Коля. І найбільша його мрія була мати тут невеликий бізнес –відкрити міні-пекарню.

На Батьківщині Волкан Озбудак живе у престижному районі – майже в центрі європейської частини Стамбула - невелика, але охайна квартира. У Стамбулі Волкан тримає невеликий спортзал – який давав йому гроші на життя в Україні.

Сестра Ебру Демірезен розповіла - усе змінилося рік тому. Волкан повернувся з України – він став якийсь не такий, замкнувся в собі. Шість місяців не виходив із квартири. Не хотів їсти, ні з ким не спілкувався. Ми показали його лікарю – і той нам сказав: у Волкана психологічна травма.

Згодом Волкан розповів жахливу історію - про суддівську несправедливість, раптовий арешт, і про знущання, які надломили його впродовж усього 15 діб неволі.

Йому не давали їсти, не давали води попити, хоч як він просив. Навіть у туалет не випускали, розповіла сестра.

Він хотів розказати про це спочатку турецькій владі. А коли йому відмовили у скарзі. Це і штовхнуло Колю-Вулкана на відчайдушний крок.

Турок так пояснив сестрі свій учинок – хочу, каже, щоби мій голос почули. Я хочу, щоби в Україні люди жили, як люди, щоб до них ставилися як до людей, а не як до тварин.

Чому Волкан Озбудак опинився в українській неволі - пролити світло на це могла лише дружина хлопця. Вона погодилася зустрітися в велелюдному місці, бо боїться. Останні події називає страшним сном. Жінка на ім'я Ірина тиждень оплакувала смерть свого чоловіка і лише від ТСН дізналася, що він живий.

Усе почалося в суді, розповіла Ірина. Феміда присудила подружжю виплатити невелику суму грошей. Волкан із суддею не погодився. Той день був останній у щасливому житті чоловіка.

За словами дружини Озбудака, Волкану хотіли інкримінувати хабар, через це його потім посадили на 15 діб. Дружина знімала арешт на телефон, але потім відео зтерли.

Це було рік тому, і мати Волкана вже встигла забути цю історію. Згадала 9 березня, коли квартиру розірвав телефонний дзвінок і невідомий голос повідомив Асії Озбудак про смерть сина. Літню жінку розбив удар.

Тепер жінка має чимало запитань. Більшість із них - до України: чому так поставилися до її сина? Він шукав допомоги, а йому не надали навіть перекладача. Чому не могли поводитися по-людськи? Що йому зробили там у тюрмі, що він наважився на такий учинок?

Попереду у Волкана - тривалий процес психологічної реабілітації і від восьми до дванадцяти років тюремного ув'язнення. Розбійний напад, атака на дипломатичну установу і незаконне поводження зі зброєю.

Туреччина - не захотіла вдаватись у подробиці поневірянь свого громадянина в Україні.

Український консул, що зазнав нападу, має намір просити пом'якшення вироку для Колі-Волкана.

Що спонукало турка до нападу, дивіться, будь ласка, у відео ТСН:

Читайте також:

Турок, який напав на генконсульство України, помер від поранень

Турок напав на консульство через сварку з дружиною-українкою

Чоловік з бомбою і пістолетом намагався увірватися в генконсульство України в Стамбулі

 

ВідеоТурок напав на консульство через знущання у міліції

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: