Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Тут безнадія": у самотньої мами з прифронтової зони на Луганщині можуть забрати дітей

Діти живуть у незадовільних умовах.

Щовосьма дитина в світі народжена у зоні війни. В Україні лише на Луганщині, на території воєнних дій, за останні три роки народилося 16 500 малюків. Як юна й самотня мама, яка дитиною побачила цю війну, а нині у прифронтовому Вільховому під окупованим Луганськом мешкає в аварійному житлі й виховує власних двох діток, дивіться у сюжеті ТСН.19:30.

21-річна Анастасія ще школяркою бачила війну. Дівчина втратила дім через пожежу, що перетворила його в згарище, і тепер прифронтову ситуацію навіть з обстрілами неподалік називає тихою.

Безробітну, в декреті ,самотню, маму в аварійну майже столітню будівлю пустили пожити знайомі. І нині разом із двома малюками вона боїться загадувати, як переживе цю зиму. Проте за кілометр від лінії розмежування і блокпостів, зауважує, знайти вціліле житло навіть із грошима важко.

Відео За останні три роки в зоні війни на Луганщині народилися 16,5 тисяч дітей

Кожна 8 дитина у світі народжена у зоні війни. В Україні, лише на Луганщині, на території військових дій 16 тисяч 500 новонароджених за останні 3 роки. Як юна й самотня мама, яка сама дитиною побачила цю війну, а нині там за кілометр від блокпостів та окупації на Луганщині пробує в аварійному житлі виростити своїх двох діток - далі в сюжеті.  

За останні три роки в зоні війни на Луганщині народилися 16,5 тисяч дітей

Щоразу коли приходить на згарище, Настя рахує свої тимчасові заробітки з продажу шишок та горіхів, і не бачить майбутнього. Рідних, які би їй допомогли, юна мама не має, стосунки з батьком дітей також не склались. "У мене немає можливості щось тут виправити", - зауважує молода матуся.

Анастасія розповідає, що переїхати до аварійної оселі вони змушені були переїхати через пожежу. Їхній дім згорів через закорочення електродротів. 

"Вона мама, яка цікавиться вихованням та розвитком своїх дітей. Робить все, що можливе її силах, щоб забезпечити потреби на належному рівні. Проте, на жаль, матеріальних ресурсів їх не вистачає. Виселити з цього житла їх можуть в будь-який момент", - розповідає Катерина Профатилова, фахівчиня соціальної роботи Луганського відділення МБО "СОС Дитячі містечка".

Окрім виселення, трирічному Богдану та однорічній Ангеліні загрожує й інше. Дітей можуть забрати в мами, яка не гарантує їм безпечного проживання. Волонтери намагаються допомагати родині, проте, визнають, що у прифронтових зонах це надзвичайно складно.

"Тут безнадія, бо вона мешкає в дуже віддаленому, ізольованому, куточку країни. Це найтяжча ситуація, з якою ми мали справу останні роки. Проте, непоодинока, навіть типова", - зауважує Сергій Лукашов, директор МБО "СОС Дитячі містечка".

Лише в цьому районі Луганщини в  зоні війни, волонтери нарахували майже тисячу таких неблагонадійних дітей. Їм усім бракує даху над головою, елементарних благ цивілізації та допомоги від держави.

Кореспондентка ТСН Світлана Березівська. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції