Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Тут всього 16 душ". З карти України може зникнути село на Вінниччині

Село Пісочин приєднали до сусіднього, аби воно не зникло.

На Вінниччині може зникнути із мапи ще одне село. У Пісочині Липовецького району залишилось жити трохи більше десятка людей - усі пенсіонери. Аби село зовсім не зникло, його приєнали до сусіднього, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Замість дороги до села - дві колії. Сюди давно не ходить рейсовий автобус. На узбіччях ростуть бур’яни. Крізь них видніються покинуті подвір’я та напівзруйновані хати. 

"Ні магазину. Нічого нема. Тут всього 16 душ у нас, 13 хат", - каже місцевий житель Олександр Вишневський. 

У центрі Пісочина немає ані магазину, ані школи, ані пошти. Зберігся лише сільський клуб. До нього треба пробиратись через хащі. Востаннє двері будинку культури відкривали під час виборів, тоді голосувати приходили 15 мешканців цього села.

Бабця Ірина у селі найстарша - їй 93 роки. Вона погано чує і майже не бачить. Колись до неї за десять кілометрів ходив фельдшер із сусідньго села Іваньки, але як дорога погана стала, то припинив. "Поміряти тиск нема кому. Один голова сільської ради довідується і бур’янець викосить", - каже жінка. 

Відео На Вінниччині може зникнути із мапи ще одне село

Без магазину, школи, транспортного сполучення і навіть фельдшерського пункту. У Пісочині Липовецького району залишилось жити трохи більше десятка людей. Усі вони пенсіонери. Кільком - уже за 90 років. Аби село зовсім не зникло, його приєднали до сусіднього, і тепер запрошують жити там усіх охочих.  

На Вінниччині може зникнути із мапи ще одне село

Колись Пісочин був заможнім селом, а місцевий колгосп – мільйонером. Допоки молодь в 1990 роки не почала тікати у міста.  

Сільський голова показує порожні будинки, яких тут тут десятки. Всередині усе залишилось від колишніх господарів: просторі кімнати, килими, ікони та посуд. Будинки нічийні – їх у сільраді  готові віддавати безкоштовно. "Пріорітет віддали б молодим людям, які хотіли б жити, розвивати це село, щоб підняти з руїн. Можна щось вирощувати, займатися птахівництвом, садівництвом", - каже Іваньківський сільський голова Сергій Соболь.

Хати віддають з єдиною умовою: нові господарі їх не попиляють, а залишаться жити. Новоселам навіть обіцяють дрова на зиму і картоплю, аби весною посадити. Таке оголошення у селі дали місяць тому, а переїхати сюди вже зголосилась перша родина. 

Кореспондент ТСН Валерій Кузнєцов. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції