Творці фільму "Україна. Повернення своєї історії" вже готують продовження

У підготовці фільму допомагають науковці.

Телеканал 1+1 продовжить серію фільмів "Україна. Повернення своєї історії" автора Акіма Галімова. В перших трьох частинах автор спростовував столітні міфи про нашу країну, й доводив, що як потужну державу нас знали і вісімсот років тому, і раніше.

У фільмі "Україна. Повернення своєї історії" науковці розвінчали фальсифікацію ще часів Петра Першого. Івана Мазепу, якого Москва не любила за спробу вирватися з колоніального рабства, триста років зображали гладким і потворним. Дослідники знайшли реальне зображення обличчя гетьмана.

А також показали знайдені печатки короля Данила Галицького. Вони доводять, що Україна в ХІІІ сторіччі у Європі мала статус королівства.

Щоб нашу історію за нас не писали сусіди. Під таким гаслом Акім Галімов і знімав своє кіно.

"Ми не є якоюсь штучною нацією. Ми не є якоюсь країною, яка виникла завдяки там Леніну. Ми все таки дуже класна нація з великою і потужною історією", - каже автор фільму.

Тепер автор готує продовження. Десяток професорів зібрався в стінах Софії Київської. Там, де нещодавно знайшли саркофаг з останками дружини Ярослава Мудрого Інгігерди. Найвпливовіша жінка Європи того часу похована в Києві, а не в Росії, як твердив міф. Втім, тепер науковці пропонують нові теми. Мирослав Волощук знайшов у Галичі частку дерев'яного хреста, на якому розіп'яли Ісуса.

"Реальний фрагмент із хреста, на якому був розіп'ятий Ісус. З Голгофи. Є одна з версій, що він сюди потрапив разом з другою дружиною князя Романа Мстиславовича – батька короля Данила. А до Франції його вивіз польський король", - каже Мирослав.

Віктор Брехуненко підготував матеріал про те, що південь України українці заселили задовго до того, як росіяни про нього взагалі дізналися.

"Саме українці на початку XVIII століття почали селитися в Криму, як переселенці. А в середині XVIII століття кримський хан навіть змушений був призначити отамана для українських козаків, які проживали на території ханату, в тому числі і на південному березі Криму", - каже науковець.

У автора нелегкий вибір.

"Душа лежать до нашого середньовіччя. Це період, який починається від Київської Русі і до XVII-XVIII століття", - каже автор.

Телеканал "1+1" ініціював відкрите обговорення історичних тем, адже документальний фільм "Україна.Повернення своєї історії", презентований у серпні, викликав надзвичайно широкий резонанс як у наукових колах, так і серед глядачів, які подивились фільм.

Україна. Повернення своєї історії науковці _1
прес-служба каналу "1+1"

"За кількістю відгуків, яку ми отримали після презентації "Україна.Повернення своєї історії", стало зрозуміло, що такий формат відкритої дискусії є актуальним зараз. Наша історія потребує очищення від міфів, переосмислення та зрозумілої подачі широкому колу глядачів. У суспільстві дійсно є запит на ті факти із нашої історії, які раніше були відомі тільки вузькому експертному колу. Ми хочемо закликати до обговорення та співпраці наукове товариство. Адже, починаючи роботу над продовженням лінійки документальних фільмів, для нас дуже важлива думка фахівців", - каже автор фільму "Україна.Повернення своєї історії" Акім Галімов.

Україна. Повернення своєї історії науковці _2
прес-служба каналу "1+1"

Місце проведення круглого столу було обрано не випадково, адже у стінах Софійського собору було знято значну частину матеріалу для фільму "Україна.Повернення своєї історії". Зображення дружини Ярослава Мудрого Інгігерди, зовнішність якої вперше було відновлено у фільмі, тепер знаходиться біля саркофагу у Соборі, де вона похована.

Україна. Повернення своєї історії науковці _3
прес-служба каналу "1+1"

"Наша загальна місія – показати українцям правдиву історію, яка зараз, на жаль, не є загальнодоступною. Необхідно розкрити ті сторінки історії, які будуть сприйняті нашим суспільством абсолютно по-новому. Період Київської Русі та могутність династій київських князів – це той пласт історії нашої держави, який обов'язково треба піднімати та висвітлювати для широкої аудиторії", - вважає генеральний директор Національного заповідника "Софія Київська" Неля Куковальська.

Україна. Повернення своєї історії науковці _4
прес-служба каналу "1+1"

Всі історики були єдині у бажанні підтримати журналістів у прагненні створювати якісно новий український документальний продукт:

"Важливо поєднувати наукове середовище та журналістів, шукати новий формат співпраці у створенні документального продукту", - відзначив Олексій Сокирко, доцент кафедри давньої та нової історії України Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

У ході дискусії українські науковці запропонували висвітлити у наступних документальних фільмах тему литовського періоду в Україні, історії Галича та галицької землі, християнських реліквій, що були вивезені з України, українського магдебурзького права, пантеону видатних українських діячів, історичного значення українського жіноцтва, роду Острозьких, постаті князя Свидригайла, значення "Хроніки з літописців стародавніх" Теодосія Софоновича, у якому Гетьманщина – спадкоємиця Русі, козацькі літописи Григорія Грабянки та Самійла Величка.

Україна. Повернення своєї історії науковці _5
прес-служба каналу "1+1"

"Важливою темою, яка має відображення у нашому сьогоденні, є залюднення південної і східної України, виникнення міст Дніпро, Запоріжжя, Миколаїв, Донецьк, Херсон. Адже існує міф, що ці землі були пусткою до кінця XVIII століття, і тільки після інтеграції під владу Петербургу, почався їх розвиток", - розповідає Віктор Брехуненко, доктор історичних наук, завідувач відділу теорії і історії археографії та споріднених джерелознавчих наук Інституту української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського.

"Цікаво також, що після ліквідації Гетьманщини перше постання проти Росії за збереження українських традицій підняв саме донецький блок – це важливий сюжет з огляду на сучасні події у Донецькій області, - продовжує Дмитро Гордієнко, провідний археограф Інституту української археографії та джерелознавства імені Грушевського НАН України. - Мало хто знає, як саме Грушевський обґрунтував рішення взяти тризуб символом УНР. Він писав, що тризуб – це герб Володимира, хрестителя Русі. Тому коли зараз у сучасній Росії археографи знаходять тризуби, ми розуміємо, що ці землі – частина нашої історії, а не навпаки".

Україна. Повернення своєї історії науковці _6
прес-служба каналу "1+1"

Всі учасники круглого столу зійшлися на думці, що відкриті дискусії між науковцями та журналістами є надзвичайно важливими та своєчасними. Слід зазначити, що телеканал "1+1" буде продовжувати лінійку документальних фільмів, відкриваючи українцям факти, відомі експертному колу науковців, але нові для широкої аудиторії.

Україна. Повернення своєї історії науковці _7
прес-служба каналу "1+1"

Нагадаємо, документальний фільм "Україна.Повернення своєї історії" виробництва "1+1 Продакшн", який поєднав елементи розслідування та повноцінні наукові дослідження, був презентований до 25-річниці Незалежності України та став подією в українській документалістиці.

Фільм став найбільш рейтинговим продуктом дня, 25 серпня, на українському ТБ за аудиторією 18-54: рейтинг по всій Україні склав 3.3%, а в містах 50К + – 3.9%; частка - 10.6% і 12.7%, відповідно. За київською аудиторією 18-54 "Україна. Повернення своєї історії" став найбільш рейтинговим документальним фільмом на українському Т

ВідеоСтала відома дата продовження серії фільмів "Україна. Повернення своєї історії"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: