Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Твоє обличчя, коли підписують Томос. Реакція Мережі на історичну для української церкви подію

Українці висміюють різкі заяви РПЦ.

5 січня Вселенський патріарх Варфоломій підписав Томос, яким надав незалежний статус Православній Церкві України, про створення якої було оголошено на Об'єднавчому соборі 15 грудня 2018 року. За словами Вселенського патріарха Варфоломія, Константинопольський патріархат надаючи автокефалію, прийняв до себе мільйони вірних України як справжня церква-матір, на відміну від їхньої "мачухи".

У соцмережах українці радіють історичній події, жартують та висміюють різку реакцію Росії та УПЦ Московського Патріархату на підписання документа.

Твоє лице сьогодні, коли дивишся у бік східного кордону.

Опубліковано Roman Pelekh Субота, 5 січня 2019 р.

"Твоє обличчя, коли нарешті було підписано відокремлення". 

Сижу, пью рислинг, смотрю новости, и мне хорошо. Мне давно не было так хорошо. В такие моменты хочется тихо петь. Эй,...

Опубліковано Victor Tregubov Субота, 5 січня 2019 р.

константинопольцы пишут письмо российскому султану

Опубліковано Романом Шрайком Субота, 5 січня 2019 р.

Томос, это ж не только про религию. Это ж в основном про Независимость Украины. И совсем немножечко про русофобию.

Опубліковано Романом Доніком Субота, 5 січня 2019 р.

На соборі 15 грудня були присутні представники Вселенського патріархату, глави УПЦ Київського патріархату, УАПЦ, митрополити УПЦ Московського патріархату Симеон і Олександр, президент України Петро Порошенко, спікер Верховної Ради Андрій Парубій. У результаті голосування була підтримана кандидатура митрополита Переяславського і Білоцерківського Української православної церкви Київського патріархату та намісника патріарха Філарета Епіфанія. Після обрання Епіфаній став митрополитом Київським і всієї України. Своєю чергою, митрополит УПЦ МП Онуфрій втратив свій статус. Сама ж УПЦ МП за рішенням Верховної Ради була перейменована в РПЦ. На завершення юридичної процедури відведено конкретний час.

Після проведення собору в різних регіонах України розпочались переходи парафій із УПЦ МП до ПЦУ. Найбільша кількість переходів у Вінницькій області. Також є перехід парафії у Запорізькій області, що є першим фактом на території Лівобережної України. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції