Тягнибок і УНА-УНСО об’єднають націоналістів проти Януковича

Лідерів усіх основних правих партій і рухів закликали об'єднатися на загальнодержавному рівні.

Координаційна рада націоналістичних сил заходу України, до складу якої входять зокрема ВО "Свобода", КУН та УНА-УНСО, закликала лідерів усіх основних правих партій і рухів об'єднатися на загальнодержавному рівні.

"У зв'язку з ситуацією в країні пропонуємо вам провести всеукраїнський форум для створення всеукраїнського націоналістичного громадсько-політичного об'єднання", - говориться у зверненні ради.

Адресати звернення в цілому позитивно віднеслися до подібної ініціативи. "Зараз, коли є загроза приходу до влади Віктора Януковича, націоналісти повинні забути старі образи і показати свою єдину позицію", - заявив глава Всеукраїнської молодіжної організації "Національний альянс", депутат Волинської облради Ігор Гузь. "Окрім стратегічних завдань, таких як зміцнення української державності, зараз перед нами стоять повсякденні. Наприклад, не допустити відновлення дискусії про статус російської мови напередодні виборів", - наголосив Гузь.

Такої ж думки дотримуються і інші представники правих сил. "Я вважаю можливе об'єднання позитивним моментом. Звичайно, ніхто не розпускатиме свої партії і рухи, щоб увійти до однієї партії, проте для вирішення конкретних питань такий комітет дуже корисний. Наприклад, зараз ми активно займаємося декомунізацією України – боремося проти радянської символіки. Спільними зусиллями це та інші питання можна вирішити набагато успішніше", - вважає глава київської міської організації "Тризуб" ім. Бандери Андрій Тарасенко.

Представники "Свободи" також готові взяти участь у створенні ради, але на своїх умовах. "Якщо це будуть чергові посиденьки або круглий стіл, нам це не потрібно. Діалог, безумовно, можливий, але тільки якщо будуть чітко визначені спільні цілі і завдання. Зараз найактуальнішим питанням є вибори президента. Ось про це і треба говорити насамперед", - пояснив позицію партії заступник голови "Свободи" Андрій Мохник.

Політичні опоненти правих вважають, що перспектив в такого об'єднання немає. "Зараз вони об'єднуються перед тим, як остаточно втратити свою владу. Ми бачимо, що натхненник правих ідей – президент Віктор Ющенко – зазнав повного краху. Всі спроби врятувати становище ні до чого не призведуть – праві виражають ідеї тільки трьох західних областей країни. На всеукраїнському рівні шансів у них немає", - сказав народний депутат Олександр Голуб (Компартія).

Нагадаємо, Координаційна рада націоналістичних сил заходу України була створена у Львові в лютому цього року. До її складу увійшли представники західноукраїнських обласних організацій правих партій і рухів, таких як Всеукраїнське об'єднання "Свобода", Конгрес українських націоналістів, УНА-УНСО, "Тризуб" ім. Бандери і кілька інших. За час свого існування рада провела кілька заходів, зокрема організувала акції протесту проти русинського руху в Закарпатті і візиту до України патріарха Московського і всієї Русі Кирила.

Читайте також:

Тягнибок вимагає депортувати патріарха Кирила з України

"Свобода" організує "Холодний душ на п`яну голову Мєдвєдєва"

Націоналісти вимагають повернути Україні ядерний статус

Націоналісти вимагають заборонити кримські проросійські організації

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: