Тягнибок: Кирило хоче собі давні українські землі

"В той час, як князь Володимир засновував церкви на Волині, Москва була селом на болоті", - наголошує ВО "Свобода".

Волинська обласна організація ВО "Свобода" вважає, що приїзд Московського патріарха Кирила на територію України і Волині зокрема пов’язаний з імперськими намірами Росії, яка ніяк не може змиритися з існуванням незалежної України.

Прес-служба ВО "Свобода" заявляє, що "Кремль хоче поширити свій вплив на Волинь - споконвічний український край - за допомогою візитів московських консулів, патріархів, відкриття Російських центрів".

"Свобода" заявляє, що перебування патріарха Кирила на території Волинської області та Української держави проводиться в інтересах Кремля і носить відверто антиукраїнський характер.

"Вже у перший день візиту в Україну керівник Російської православної церкви дозволив промовляти слова, які свідчать про його справжні наміри. Патріарх з Москви заявив про те, що всі православні українці - його паства. Це, на нашу думку, є образою релігійних почуттів мільйонів українців. Кирило в Україні перебуває як гість, а намагається поводитись як господар", - наголошують у партії.

"Московський церковний ієрарх повинен усвідомити, що він - на території іншої суверенної держави з давньою культурою, традиціями і церквою, яка на кілька віків старша за Московитію. В той час, як князь Володимир засновував собори, церкви та монастирі на Волині, Москва була маленьким нехристиянським селом на болоті. Саме з території сучасної України християнство поширилося на північ, а не навпаки", - заявляють у "Свободі".

"Тому не треба закордонним візитерам повчати українців, в яку церкву ходити, якому патріарху підкорятися, якою мовою Богу молитися", - додають націоналісти.

Крім того, у "Свободі" наполягають на тому, щоб УПЦ Московського патріархату перейменували на Російську православну церкву в Україні.

Нагадаємо, патріарх Московський і всієї Русі Кирило прибув до Києва у понеділок, 27 липня. Його візит до України триватиме до 5 серпня, протягом цього часу патріарх відвідає три лаври і святині, розташовані на території України.

Читайте також:

Московський патріарх відмовив Україні у праві на власну церкву

Патріарх Кирило образився на українських націоналістів

Ющенко подарував патріарху Кирилу вишиванку

Патріарх Кирило відмовився зустрічатися з главою УПЦ (КП) Філаретом

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: