Лідер ВО "Свобода" вважає, що під час штурму афганці припустилися кількох помилок.
Лідер всеукраїнського об'єднання "Свобода" Олег Тягнибок дав кілька порад щодо ефективного штурму Верховної Ради.
"Допустилися ряду помилок, - сказав Тягнибок. – Треба знати, що з приміщення Верховної Ради є вісім виходів, тож треба було їх усі перекрити, послати туди перевірених людей. Та й штурмувати Раду треба було не тоді, коли там сидів сам Чечетов, а тоді коли б усі депутати від різних фракцій були присутні".
Тягнибок вважає, що треба було прориватися до трибуни.
"Важливим завданням було би прорватися до мікрофона. І оголосити: "Депутати, звичайно ж не шановні, ви в оточенні і ніхто звідси не вийде. Ми вимагаємо негайного розпуску парламенту. Даємо вам два місяці для проведення нових виборів", - розфантазувався лідер "Свободи".
От від такого штурму міг би бути позитивний результат, вважає Тягнибок. Проте він впевнений, що нині в Україні немає революційного стану.
"Так, я знаю що люди невдоволені, гарно складають віршики про "Спасибо жителям Донбаса...", але ж усе це на кухні, чи там наприклад на пиві, дивлячись футбол. Є така приказка "Бурлить, бурлить, а з баняка не вилазить". Суспільство ще не дозріло навіть до стану 2004 року, бо люди не висловлюють свою позицію публічно".
Однак зазначив, що збільшення протистоянь з владою - це добре.
"Але проблема цих виступів – їх відмежованість від політики. А чи можна перемогти політика Януковича чи політика Азарова без політичних вимог? Однозначна відповідь – ні. Я боюсь, що ці виступи можуть закінчитися тим, що люди не захочуть далі виходить на вулицю, що було б на руку нинішній владі", - вважає він.
Нагадаємо, 1 листопада під стінами Ради проходив мітинг чорнобильців. Невдоволення мітингувальників переросло в активні дії: вони почали ламати паркан, який розташований по периметру Верховної ради. Зламавши паркан, мітингувальники прорвалися до входу в будівлю парламенту. Потім чорнобильці пішли в рукопашний на "Беркут" прямо під дверима Ради, але беркутівці їх відтіснили.
3 листопада мітингувальники під Радою знову почали розхитувати і зламали паркан. Натовп побіг до входу в будівлю парламенту, але дорогу їм перекрили правоохоронці. Люди почали закидати міліціонерів гарбузами, а ті - відтісняти натовп до межі паркану.
Пікетувальникам загрожує 7 років за поламаний паркан перед Радою
Ляшко видерся "на броньовик" і повів чорнобильців на Банкову
Чорнобильці задоволені штурмом Ради: ми показали, що ми не бидло