Тягнибок вимагає закрити російське консульство в Одесі

Націоналісти вважають, що "лише у такий спосіб можна стабілізувати суспільно-політичну ситуацію в місті Одесі".

Всеукраїнське об’єднання "Свобода" вимагає від президента, уряду та Міністерства закордонних справ вжити необхідні заходи з метою негайного закриття Генерального консульства РФ в Одесі.

Націоналісти вважають, що "лише у такий спосіб можна стабілізувати суспільно-політичну ситуацію в місті Одесі та й в усьому південному регіоні України".

Як повідомляє прес-служба "Свободи", заява партії мотивована тим, що останнім часом у ЗМІ з’явилась інформація про вимогу МЗС України відкликати генерального консула Російської Федерації в Одесі Олександра Грачова.

"Необхідність цього кроку назріла вже давно, бо добре відомо, що з появою Грачова на цій посаді в Одесі активізувались проросійські, шовіністичні угруповування напівкримінального типу, такі як "Родина" та "Единое Отечество", - підкреслюється в заяві партії. - Саме ці, створені з допомогою ФСБ, структури стали на шлях розпалювання міжнаціональної ворожнечі, підбурювання до насильства та агресивної українофобії".

"Представники Генерального консульства РФ організували канали фінансування українофобських сил в Одесі. Все це робиться під виглядом нібито підтримки культурних, дитячих та молодіжних програм. Тут варто згадати і таємничу загибель 29 березня 2009 року консула РФ в Одесі Ігоря Цвєткова, який безпосередньо відповідав за фінансування проросійських організацій в Одесі", - наголошує прес-служба партії.

На думку ВО "Свобода", відкликання Грачова принципово не змінить ситуацію, тому партія вимагає "припинити антиукраїнську діяльність Генерального консульства як установи, яка займається провокаціями, спрямованими на розпалювання ворожнечі між українським та російським народами".

Нагадаємо, днями російське видання "Коммерсант" повідомило, що Україна вимагає в Росії відкликання високопоставленого дипломата - генконсула РФ в Одесі Олександра Грачова, якого звинувачують в антиукраїнській діяльності.

Про можливість дострокового від'їзду консула Грачова зокрема повідомила на минулому тижні партія "Братство". Прес-служба "Братства" оголосила, що найближчим часом Грачов може бути відкликаний зі свого поста через "українофобську діяльність". Проте генконсульство РФ інформацію "Братства" не підтверджує.

Олександра Грачова українські ЗМІ раніше звинувачували в тому, що з його призначенням у 2006 році на пост генконсула РФ в Одесі там не лише активізувалися старі, але й почали створюватися нові антиукраїнські організації і партії. Проте з боку української влади жодних претензій до нього досі не було.

Сьогодні ж на вимогу української влади країну залишає інший російський дипломат - радник посольства РФ Володимир Лисенко, який займався питаннями перебування Чорноморського флоту РФ у Севастополі.

Фактичну висилку Лисенка з України пов'язують зі скандалом довкола Чорноморського флоту РФ: за останні тижні в Криму кілька разів затримували вантажівки з російськими ракетами, які перевозились без узгодження з українською стороною.

Читайте також:

Тягнибок звинуватив Польщу в антиукраїнській істерії

У Полтаві демонтували білборди Тягнибока "Мазепа переміг!"

Тягнибок передрік "масові мігрантські безлади" після випадку у Марганці

Тягнибок вдвічі збільшив пенсії ветеранам ОУН-УПА

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: