Тягнибок вимагає жорстко відповісти на "румунські провокації"

Лідер ВО "Свобода" вимагає від дипломатів жорсткої відповіді на "румунські провокації".

Румунія, скориставшись слабкістю і пасивністю української влади, оголосила про територіальні претензії до України, заявив лідер кандидат в президенти, лідер Всеукраїнського об'єднання "Свобода" Олег Тягнибок.

"Вона претендує на Бессарабію і Трансністрію - територію, яку свого часу Гітлер подарував своєму румунському союзникові, - Антонеску. А це Одеська, частина Вінницької і Миколаївської областей сучасної української держави", - цитує політика прес-служба партії.

"Якби в Україні була сильна влада, Румунія навіть не зважилася б виставити територіальні претензії Україні, а Міжнародний суд ніколи не затвердив би рішення, по якому українська держава втратила частину своїх територій (йдеться про рішення щодо острова Зміїний. - ред.). Разом з тим, слабкість України дала румунам можливість запросто вирішити досить принципові для українців питання в свою користь", - підкреслив Тягнибок.

"Бухарест не зупиняється і перед економічними диверсіями проти України, зокрема, в дельті Дунаю. Намагається створити конфліктну зону - острів Зміїний", - сказав він.

"Зараз, згідно повідомленням ЗМІ, Румунія запросила казахську нафтову компанію, яка під румунськими прапорами здобуватиме нафту і газ навколо острова Зміїний, - саме на тій території, яку Гаагський суд забрав у України. Нагадую, що, за даними експертів, на втрачених територіях лише розвіданих запасів природного газу - 70 мільярдів кубометрів і нафти - 12 мільйонів тонн", - проінформував лідер "Свободи".

"Безперечно, Україна не повинна визнавати цього рішення Міжнародного суду. Необхідне апелювати до світової спільноти і якнайскоріше ініціювати перегляд дискримінаційного щодо України рішення Міжнародного суду", - переконаний політик.

"Буковина може стати черговою гарячою точкою на карті Європи. Причина - уряд Румунії, який свідомо порушує норми міжнародного права, роздаючи жителям Чернівецької області румунські паспорти. За даними спецслужб, вже зараз близько 80 тисяч українців незаконно отримали паспорти сусідньої держави", - заявив Тягнибок.

"Паралельно бухарест вимагає розширення мережі румуномовних шкіл на території України, навіть диктує інтерпретації історичних подій", - відзначив він.

"Таке втручання у внутрішні справи України - безпрецедентно для члена Євросоюзу і блоку НАТО. Відповідь на румунські провокації повинна бути жорсткою", - вважає лідер "Свободи".

Читайте також: 

Румуни розпочали розробку шельфу Зміїного

Ющенко доручив забезпечити охорону суверенних прав України в районі острова Зміїний

Недружні кроки дружньої держав

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: