Тягнибок звинуватив Польщу в антиукраїнській істерії

ВО "Свобода" обурена заявою польського сейму щодо скоєних вояками УПА масових вбивств поляків.

Волинська обласна організація ВО "Свобода" обурена постановою Сейму Республіки Польща від 15 липня щодо "трагічної долі поляків на Кресах Всходніх".

"Ми вважаємо, що постанова польського Сейму нагнітає антиукраїнську істерію і безпосередньо кривдить національну гідність українців, які споконвіків жили на Волині", - заявили у "Свободі".

"Термін Kresy Wschodnie, який вживається в документі, свідчить про те, що в Польщі до цих пір існують ворожі настрої щодо етнічних територій України, зокрема Волині", - вважають у "Свободі".

На думку партії, позиція Сейму показала, що такі дії користуються підтримкою на державному рівні сусідньої країни.

"У постанові окупаційну суть Армії Крайової та інших польських озброєних формувань прикривають брехливими словами про "захист цивільного населення". Волинь пам'ятає таких "захисників", які масово знищували українців у роки Другої світової війни, спалювали цілі волинські села", - заявила "Свобода".

Крім того, партія вважає, що Польща безпідставно звинувачує ОУН і УПА в етнічних чистках, "забуваючи про систематичний терор проти українців з боку Польщі протягом кількох століть".

"Ми заявляємо, що ОУН і УПА воювали на українській землі і ніколи не робили замах на польські етнічні території на відміну від польських бандитських озброєних формувань", - заявила "Свобода".

У зв'язку з цим Волинська організація ВО "Свобода" вимагає від Польщі "припинити здійснювати кроки, які нагнітають антиукраїнську істерію і кривдять національну гідність українців", а від президента і Верховної ради дати офіційну оцінку постанові Сейму Республіки Польща від 15 липня 2009 року.

Постановою від 15 липня Сейм Польщі звинуватив ОУН і УПА в етнічних чистках на Волині під час Другої світової війни.

"В липні 2009 року минає 66-та річниця розпочатої через ОУН і УПА на Кресах Речі Посполитої Польської так званої антипольської акції – масових вбивств, що мають характер етнічної чистки. Сейм Речі Посполитої Польської віддає шану замордованим співвітчизникам… та учасникам Армії Крайової, Самооборони Кресової і Батальйонів Хлопських, які взяли драматичну участь в обороні польського цивільного населення", - мовиться в заяві Сейму.

Читайте також:

У Полтаві демонтували білборди Тягнибока "Мазепа переміг!"

Тягнибок передрік "масові мігрантські безлади" після випадку у Марганці

Столичний офіс Тягнибока закидали коктейлями Молотова

Тягнибок вдвічі збільшив пенсії ветеранам ОУН-УПА

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: