Тягнибок звинуватив Януковича в диверсії проти нацбезпеки України

Голова ВО "Свобода" вважає, що рішення передати США запаси високозбагаченого урану є нічим іншим як диверсією проти нацбезпеки України. Він наголосив на необхідності створення свого замкнутого ядерного циклу.

Лідер Всеукраїнського об'єднання "Свобода" Олег Тягнибок вважає, що рішення про передачу українських запасів високозбагаченого урану США є диверсією проти національної безпеки України.

Про це він написав у своєму блогу на сайті "Української правди".

"Рішення Ради національної безпеки й оборони про передачу Сполученим Штатам Америки останніх запасів високозбагаченого урану з України напередодні візиту Віктора Януковича до Вашингтону й підтвердження цього рішення в спільній заяві президентів США й України від 12 квітня - диверсія проти національної безпеки України", - заявив Тягнибок.

Влада легко знищує навіть можливість відновлення ядерного статусу України, хоча останній міг би стати запорукою безпеки України, вважає лідер ВО "Свобода".

"Для цього, зважаючи на те, що Україна за запасами урану займає шосте місце у світі, а за запасами цирконію – третє, наша держава повинна створити свій замкнутий ядерний цикл", - впевнений Тягнибок.

Він нагадав, що за 18 років незалежності Україна не зробила жодного кроку, щоб створити власний ядерно-паливний цикл та не залежати у цьому питанні від Російської Федерації.
Тепер, передаючи останні запаси високозбагаченого урану, влада знищує навіть теоретичні можливості відновлення ядерного циклу, каже Тягнибок.

За його словами, зараз уран зберігається у Харківському фізико-технічному інституті та в Севастопольському національному університеті ядерної енергії та промисловості. За неофіційною інформацією, це мінімум 50 кілограмів високозбагаченого урану, що дорівнює 1000 кілограмам збагаченого урану.

"Ще одним наслідком передачі урану США стане втрата українськими вищими навчальними і дослідницькими закладами необхідної для їхнього функціонування сировини. Тобто Україна не зможе готувати спеціалістів з ядерної фізики, а вчені не зможуть займатися дослідницькою діяльністю, що поставить хрест на українській науці в цьому напрямку", - каже політик.

Уран
Архів
Україна пообіцяла відмовитися від високозбагаченого урану
Рішення РНБО України "співпало" у часі з підписанням нової угоди між США і РФ про заходи щодо подальшого скорочення і обмеження стратегічних озброєнь. У ній не прописані гарантії безпеки для України, зазначив Тягнибок.

Він вважає, що з огляду на загрози, які стоять перед Україною, рішення РНБО - це "капітуляція перед дядьком Семом без жодних гарантій на випадок агресії Росії". Влада має пам'ятати, що державна зрада – це найтяжчий злочин проти нації і рано чи пізно винні у зраді будуть покарані.

Оскільки Українська держава зобов'язана забезпечувати реальний суверенітет Української нації, Всеукраїнське об'єднання "Свобода" вважає, що це можна зробити через відновлення ядерного статусу України, розробку власної ядерної програми і створення тактичного ракетно-ядерного арсеналу держави, зазначив політик.

Нагадаємо, 12 квітня під час візиту президента Януковича до США Україна представник Білого дому Роберт Гіббс повідомив, що Україна до 2012 року відмовиться від використання високозбагаченого урану і переорієнтує дослідницькі центри на роботу з низькозбагаченим паливом.

Читайте також:

Янукович добровільно віддав останній збройовий уран

Росія та США пообіцяли захищати Україну

Україна різко скоротила видобуток газу
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: