Тягнибока викликали на допит у міліцію

Тягнибока викликали через акції протесту, які опозиція організувала під стінами Верховної ради.

Лідера Всеукраїнського об’єднання "Свобода" Олега Тягнибока викликали на допит у слідче управління ГУМВС України у місті Києві 6 травня.

Тягнибока мають намір допитати в якості свідка за ст. 293 Кримінального кодексу "Групове порушення громадського порядку", щодо акції протесту проти угоди про продовження базування в Криму Чорноморського флоту РФ, яка відбулися біля стін Верховної ради 27 квітня.

Як повідомляла прес-служба ВО "Свобода", 1 травня 2010 було здійснено привід у міліцію заступника голови ВО "Свобода" Андрія Мохника та заступника голови Київської міської організації Андрія Іллєнка.

У постанові про примусовий привід йшлося про те, що затримані "через гучномовці та інші звукові прилади викрикували образливі брутальні вислови загального характеру, спрямовані на адресу посадових осіб органів державної влади з настійливими вимогами виконати їх безпідставні бажання, в наслідок чого порушено спокій місцевих жителів та нормальну узгодженість їх життєдіяльності".

У справі щодо подій біля Верховної ради були допитані член політради ВО "Свобода" Ігор Мірошниченко та керівник "Студентської Свободи" Руслан Андрійко. Повістки на допит отримали ще декілька активістів ВО "Свобода".

На переконання юридичного управління ВО "Свобода", порушення кримінальної справи за статтею 293 (організація групових дій, спрямованих на порушення громадського порядку) є безпідставним. Адже згідно зі статтею 28 ККУ обов’язковою ознакою цього злочину є саме категорія "злочинна організація" (а це передбачає складання попереднього плану дій та розподіл функцій між учасниками злочинної організації).

"Свободівці є учасниками мирної акції, як і багато тисяч інших громадян, котрі 27 квітня брали участь в акції протесту проти ратифікації угоди щодо продовження терміну перебування ЧФ РФ на території України. У їхніх діях жодної з ознак організації групового порушення громадського порядку не було", - наголошує прес-служба "Свободи".

"Такі дії влади свідчать про те, що мирні зібрання та мітинги в Україні де-факто опинилися поза законом. За помахом указки Януковича в Україні за 2 місяці відбулося тотальне згортання конституційних свобод та нівеляція Декларації прав людини", - підкреслили у "Свободі".

Як повідомлялося, 27 квітня Верховна рада ратифікувала українсько-російську угоду про продовження базування в Криму Чорноморського флоту РФ до 2042 року. Ратифікація угоди супроводжувалась спротивом опозиції.

Під час акцій протесту опозиції під стінами ВР, періодично відбувалися сутички з міліцією, в результаті яких кількох мітингувальників було затримано.

Читайте також:

Міліція затримала чотирьох партійних керівників ВО "Свобода"

Міліція затримала голову Тернопільської облради за протести в Києві

Міліція почала затримувати опозиціонерів під ВР

Біля Ради мітингувальники намагалися прорвати міліцейський кордон

ВідеоМітинг біля ВР проти ратифікації договору по ЧФ РФ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: